PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Właściciel sklepu może zostać ajentem poczty

Autor: dlahandlu.pl 19 stycznia 2011 08:28

Właściciel sklepu może zostać ajentem poczty

Poczta Polska we współpracy z Totalizatorem Sportowym uruchomiła w Warszawie pierwszą agencję pocztową w oparciu o nowy model biznesowy. W tym roku, w ramach pilotażu, spółka chce utworzyć 200 - 250 tego typu placówek wspólnie z firmami sieciowymi, np. sklepami.

 

W samej Warszawie ma ich powstać jeszcze ponad 30. Kolejne etapy pilotażu to: Kraków, Chorzów i Rzeszów. - Chcemy zagęścić liczbę placówek w miastach - czyli tam, gdzie jest największy popyt na usługi - mówi Mariusz Popek, członek Zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za usługi pocztowe i finansowe.

Jednostki poczty będą mieściły się np. w centrach handlowych, sklepach czy na stacjach paliw. Będą one czynne zdecydowanie dłużej niż większość obecnie działających urzędów; cześć placówek będzie również działała przez całą dobę.
- Agencje mają być dostępne w miejscach dogodnych dla naszych klientów tak, aby mogli oni korzystać z usług pocztowych przy okazji np. robienia zakupów - dodaje Mariusz Popek.

Firma zamierza podpisać umowy zarówno z dużymi sieciami sklepów, jak i indywidualnymi właścicielami placówek handlowych. Zdaniem przedstawicieli Poczty projekt ten daje szansę na zwiększenie obrotów sklepu, bo przy okazji wysyłania listu, klienci dokonują także zakupów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Erorym 2011-02-12 10:52:11

  Już sobie wyobrażam jak stoję w spożywczaku a przede mną klient wypełnia polecenie przelewu.Trwa to jakieś pięć minut kupi jeszcze chleb i masło. A my stoimy za nim i patrzymy na zegarek. Pani tłustymi rękami wklepuje do systemu informatycznego przelew i następne 5 minut bo sprzedawczyni nie pisze bezzwrotny. A Jeszce się pomyli.

  To bzdurny pomysł tak jak i agencie. Jeżeli Poczcie się nie opłaca to ajent będzie zarabiał! No i jeszcze będzie musiał się podzielić marżą...Niech Poczta uczy się od konkurencji bo ich przerosła.

 • a żebrak milionerem 2011-01-19 14:14:09

  Ameryka

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane