Właściciel Żabki kupuje Allegro

Autor: dlahandlu.pl 14 października 2016 17:33

Właściciel Żabki kupuje Allegro fot. Allegro

Fundusz Mid Europa (od 2011 roku 100 proc. właściciel Żabki Polska) razem z funduszami Cinven i Permira kupił od południowoafrykańskiego koncernu Naspers - serwis Allegro za 3,253 mld dolarów czyli 12,7 mld zł. Transakcja dotyczy także serwisu Ceneo.pl.

Założone w 1999 r. Allegro posiada ponad 20 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy dokonują blisko 14 milionów transakcji miesięcznie. Grupa ma siedzibę w Poznaniu oraz biura w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie. Zatrudnia 1 275 osób.

Cytowany w komunikacie Przemysław Budkowski, prezes Allegro stwierdził, że "połączone doświadczenie Cinven, Permira i Mid Europa dostarczą niezrównanej wiedzy i know-how w rosnącym sektorze e-commerce oraz technologii biznesowych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej".

"Jesteśmy zadowoleni, że otrzymamy od nich wsparcie finansowe oraz dostęp do wiedzy sektorowej w celu dalszego rozwoju, jak również ich zaangażowanie inwestycyjne, co z pewnością przełoży się na znaczne poprawienie jakości usług, jakie oferujemy naszym klientom" - zapewnił.

“Allegro to wspaniały biznes" - stwierdził natomiast David Barker, Partner w funduszu Cinven. Jak zauważył, "firma jest zdecydowanym liderem, świetnie przygotowanym do skorzystania z rozwoju rynku e-commerce dzięki doskonałej platformie technologicznej oraz znakomitej reputacji wśród użytkowników".

Cytowany w komunikacie Richard Sanders, Partner w funudszu Permira stwierdził, że "fundusze Permira od wielu lat wspierały innowacyjne firmy w sektorze internetowym". "W Allegro ujrzeliśmy prawdziwy klejnot – biznes posiadający wysoce zaangażowanych użytkowników oraz markę najbardziej rozpoznawalnej internetowej platformy transakcyjnej w Polsce" - dodał.

"W pełni zdajemy sobie sprawę z ogromnych możliwości organicznego rozwoju w sektorze handlu detalicznego i e-commerce w Polsce. Inwestycja w Allegro jest w pełni zgodna z naszą strategią wspierania czołowych graczy na rynku, generujących imponujące wyniki finansowe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - podkreślił ponadto Paweł Padusiński, Partner w Mid Europa.

Transakcja podlega standardowym zgodom antymonopolowym. Jej zamknięcie przewidywane jest przed końcem 2017 roku.

 Naspersowi doradzał Morgan Stanley w sferze finansów, Allen & Overy (prawo) and Deloitte (podatki i księgowość). Po stronie funduszy Cinven, Permira i Mid Europa consortium doradcami byli Goldman Sachs International - jako główny doradca, Macquarie Capital (finanse), Clifford Chance (prawo), McKinsey (doradztwo rynkowe) and EY (księgowość i podatki).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane