Właściciel Żabki wśród zainteresowanych częścią portfolio SAB Millera

Autor: Reuters/portalspozywczy.pl 9 listopada 2016 20:45

Jak ustalił Reuters, przynajmniej sześć ofert firm, konsorcjów jak i funduszy zostało złożonych na zakup marek piwnych z Europy Środkowo-Wschodniej należących do przejętego przez AB InBev - SAB Millera. Wśród nich jest fundusz KRR wraz Mid Europa Partners, który jest właścicielem Żabki.od 2011 roku.

Reuters donosi, że wśród sześciu ofert są:

- Grupa Maspex Wadowice we współpracy z węgierskim przedsiębiorstwem naftowym MOL (w skład oferty wchodzą także marki piw z Węgier) oraz ubezpieczycielem PZU;

- Amerykański Bain Capital z Advent International;

- Fundusz private equity KKR wraz z Mid Europa Partners;

- Szwajcarski wehikuł inwestycyjny Jacobs Holdings kanadyjskim funduszem emerytalnym PSP Investments;

- Japoński producent piwa Asahi Holdings;

- PPF Group - czeska grupa inwestycyjna należąca do miliardera Petera Kellnera.

Druga tura ofert spodziewana jest w grudniu br.

Nie potwierdzono jeszcze ofert m.in. od China Resources oraz od wehikułu inwestycyjnego rodziny Kulczyków. Niektóre źródła wymieniały także, że Sebastian Kulczyk rozmawia on o utworzeniu konsorcjum z KKR, który jednak złożył teraz ofertę we współpracy z MEP.

Przypomnijmy, w październiku br. Kulczyk Investments sprzedał swoje ostatnie akcje koncernu piwowarskiego SABMiller. Cena za 1,5-proc. pakiet wyniosła około 5 mld zł. W kwietniu kierowana przez Sebastiana Kulczyka grupa sprzedała połowę swojego pakietu akcji SABMiller. Wówczas za 24 mln akcji KI zgarnęła 1,2 mld funtów, czyli 5,5 mld zł. Teraz na sprzedaż poszedł drugi taki sam pakiet.

Środkowoeuropejskie aktywa SABMiller (Kompania Piwowarska oraz czeski Pilsner Urquell, węgierski Dreher, rumuński Ursus czy słowacki Topvar) wyceniane są na ponad 5 mld USD. Zamknięcie sprzedaży może nastąpić na wiosnę 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane