Właściciel Zary przeznaczy 1,5 mld euro na inwestycje

Property News 29 marca 2017 14:42

Właściciel Zary przeznaczy 1,5 mld euro na inwestycje fot. Zara

Hiszpańska sieć Inditex po dobrym minionym roku stawia na ekspansję. W ciągu najbliższych lat firma przewiduje wydać na inwestycje nawet 1,5 mld euro. Najważniejszym elementem planu ekspansji jest dalsza rozbudowa tradycyjnej sieci sprzedażowej. W minionym roku uruchomiono prawie 300 nowych sklepów. Inditex planuje utrzymać ten poziom również w bieżącym roku.

Inditex już teraz zakontraktował 70 proc. nowych umów najmu. Sieć planuje m.in. rozwijać nowe sklepy flagowe w najważniejszych punktach świata. Jako potencjalne lokalizacje wskazano Japonię i Katar (marka Zara). Oprócz tego marka otworzy po renowacji dwa ważne sklepy - Opera w Paryżu oraz White City w Londynie. Jeśli chodzi o Zara Home, do najważniejszych nowych miejsc należy Zurych w Szwajcarii, Wiedeń w Austrii i Szanghaj w Chinach. Pull&Bear pojawi się m.in. w Madrycie, a Bershka w Chinach.

Gigant zamierza również rozwijać sklep internetowy. W tym roku odsłony serwisu pojawią się w Tajlandii i Wietnamie. Pod koniec roku uruchomiony zostanie sklep w Indiach.

Oprócz tradycyjnej ekspansji Inditex zamierza postawić na nowe technologie. Chodzi tu m.in. o rozbudowę usług dla klientów, a także nowe rozwiązania pozwalające na ograniczenie kosztów logistycznych oraz recykling ubrań. Z tego powodu w sklepach umieszczono kontenery na zbiórkę używanej odzieży. Zostanie ona przeznaczona do reutylizacji przy pomocy takich instytucji, jak Caritas, Roba Amiga, Czerwony Krzyż, Oxfam, czy Chińska Fundacja Ochrony Środowiska, lub do recyklingu i transformacji w ekologiczne tkaniny we współpracy z takimi firmami, jak Hilaturas Ferré i Lenzing.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    3,01

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane