PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Włoski eko gigant większościowym udziałowcem OFZ

Autor: dlahandlu.pl 6 lipca 2016 13:47

Włoski eko gigant większościowym udziałowcem OFZ Fot. Organic Farma Zdrowia

Z dniem 6 lipca br. EcorNaturaSi S.p.A., jeden z największych dystrybutorów żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych w Europie, został strategicznym inwestorem Organic Farma Zdrowia S.A. Włoska grupa nabyła łącznie 63,4 proc. akcji spółki za 39,07 mln zł.

EcorNaturaSi dostarcza produkty do ponad 1000 sklepów, w tym do 220 własnych supermarketów Bio, w których, w ramach swojej oferty, sprzedaje 6500 produktów oraz zatrudnia 1000 osób. W 2015 roku obrót Grupy wyniósł 330 mln euro (około 1,45 mld zł).

- Nasze partnerstwo pozwoli na stworzenie systemu zdolnego do zaangażowania rolników, dystrybutorów, właścicieli sklepów i konsumentów na poziomie europejskim, co z kolei przyczyni się do bardziej świadomych wyborów klientów oraz ekonomicznego wzrostu spółki. Przyłączenie się do włoskiej Eko Grupy przyczyni się do uzyskania szeregu korzyści, które wpłyną na rozwój sieci Eko delikatesów Organic Farma Zdrowia oraz spółki dystrybuującej żywność organiczną Eko-Wital. Wśród licznych korzyści znajdują się m.in. zwiększenie siły nabywczej, wspólne zakupy inwestycyjne, realna możliwość dalszej konsolidacji polskiego rynku ekologicznego, wymiana wiedzy opartej na wieloletnim doświadczeniu, łatwiejszy i bezpośredni dostęp do producentów włoskich ale też ogromne możliwości eksportowe z Polski do Włoch i wielu innych krajów – powiedział Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.

- Partnerstwo z Grupą EcorNaturaSi zdecydowanie przyspieszy rozwój rynku polskiego, a na pewno zwiększy ofertę produktów organicznych oraz wpłynie na obniżenie ich cen – dodał prezes Chłoń.
- W latach 2010-2015 średnioroczna dynamika wzrostu rynku wyniosła od 15% do 20%. Nasze szacunki wskazują, że trend wzrostowy w Polsce powinien się utrzymać przez kolejne dekady na poziomie co najmniej zbliżonym do lat poprzednich – dodał Chłoń.

- Widzimy ogromny potencjał w Europie Wschodniej, zarówno w rolnictwie, jak i w świadomości konsumentów. Międzynarodowe relacje przyczynią się nie tylko do tego, że rolnictwo organiczne i biodynamiczne będzie się rozwijać, ale zwiększy się też konsumpcja zdrowych produktów - Fabio Brescacin, Prezes EcorNaturaSì.


Organic Farma Zdrowia to sieć 37 delikatesów stacjonarnych i on-line. Zakupy w Organic Farma Zdrowia robi ponad milion klientów rocznie. Organic Farma Zdrowia S.A. notowana jest na rynku NewConnect. Sprzedaż OFZ w 2015 roku wyniosła 53,6 mln zł (14% wzrostu rdr). Spółka posiada udziały w Green Way S.A., Bio Planet oraz jest właścicielem Eko-Wital.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane