Wniosek o przejęcie firmy Hortex już w UOKiK

Autor: UOKiK 16 listopada 2017 09:55

13 listopada 2017 r. do UOKiK-u wpłynął wniosek o przejęcie przez Seventeen Colza S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu kontroli nad spółkami: Hortex sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Hortex Marketing Services sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Ortika Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Zgłaszający jest inwestycyjną spółką holdingową pośrednio kontrolowaną przez Fundusz IV, który stanowi część grupy private equity Mid Europa. Grupa Hortex jest producentem soków, nektarów oraz napojów bezalkoholowych, mrożonek oraz warzywnych i owocowych koncentratów, przecierów i aromatów.

Jak informowaliśmy, Mid Europa Partners fundusz private equity inwestujący w Europie Centralnej i Południowo Wschodniej, ogłosił podpisanie porozumienia w sprawie zakupu Grupy Hortex od funduszu kontrolowanego przez Argan Capital. Hortex jest wiodącym producentem FMCG w Polsce, z silną pozycją i wysoce rozpoznawalną marką w sektorach soków i napojów oraz mrożonych warzyw i owoców. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane