Wniosek o przejęcie Velvet przez fundusz Grupy Abris jest w UOKiK

Autor: dlahandlu.pl 13 marca 2018 10:53

VLET Holdings S.à.r.l., należący do Grupy Abris, złożył wniosek w UOKiK dotyczący przejęcia spółki Velvet Care.

VLET należy do grupy kapitałowej Abris - grupy funduszy private equity inwestujących w spółki w państwach Europy Środkowej i Wschodniej (Grupa Abris). Spółki portfelowe należące do Grupy Abris prowadzą działalność m.in. w branży odzieżowej, handlu detalicznego, spedycji, magazynowej, rolniczej, motoryzacyjnej, poligraficznej, przetwórstwa odpadów i finansowej. 

Grupa Velvet prowadzi działalność w zakresie wprowadzania do obrotu wyrobów higienicznych do codziennego użytku wykonanych z bibułki, w tym m.in. papieru toaletowego, chusteczek higienicznych i papierowych ręczników kuchennych.

Przypomnijmy, że VLET Holdings 27 lutego 2018 roku podpisał z funduszem Avallon umowę nabycia większościowego pakietu udziałów Velvet Care. Jak informowali wówczas przedstawiciele Abris Capital Partners, fundusz chce, aby w ciągu kilku lat spółka stała się liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zostanie to osiągnięte dwutorowo: z jednej strony poprzez rozwój organiczny, a z drugiej poprzez przejęcia.

Firma Velvet CARE powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, bo aż do 1897 roku. To właśnie wtedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza, gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki. W 2013 roku Avallon nabył Velvet Care ze wsparciem menedżerów spółki od koncernu Kimberly Clark. Od momentu zakupu firma podwoiła sprzedaż, znacząco zwiększyła zyski, zainwestowała blisko 250 milionów złotych w rozwój, w tym w kluczowy dla dalszego wzrostu projekt nowej maszyny papierniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane