Wniosek o upadłość Fabryki Biznesu oddalony

Property News 26 stycznia 2018 09:29

Sąd oddalił wniosek o upadłość Fabryki Biznesu, złożony przez Mirbud. Zarząd Fabryki Biznesu zamierza podjąć kroki prawne zmierzające do uzyskania rekompensaty za straty wizerunkowe. Z kolei 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu jako bezzasadny i złożony w złej wierze.

Zarząd Fabryki Biznesu – właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi poinformował w przesłanym komunikacie, że Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi postanowieniem z dnia 19 stycznia 2018 roku oddalił wniosek Mirbudu o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu.

"Zasadniczym powodem oddalenia wniosku było to, że Mirbud nie udowodnił istnienia wierzytelności, na której oparł żądanie ogłoszenia upadłości, a nadto, że nie zachodzą wobec spółki żadne przesłanki upadłości. Należy przez to rozumieć, iż Fabryka Biznesu reguluje wszystkie wymagalne względem niej należności oraz posiada majątek zdecydowanie wyższy niż wszelkie jej zobowiązania. Spółka jest zatem podmiotem w pełni wypłacalnym i wiarygodnym" - napisano.

Jak czytamy dalej "wydane postanowienie potwierdza wyłącznie prezentowane przez zarząd Fabryki Biznesu stanowisko, iż wniosek Mirbudu był całkowicie bezzasadny a Fabryka Biznesu nie jest dłużnikiem Mirbudu. Zarząd Fabryki Biznesu po analizie poniesionych strat wizerunkowych i majątkowych wynikających z oddalonego wniosku Mirbudu podejmie dalsze kroki prawne zmierzające do uzyskania stosownej rekompensaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane