Wobec Almy toczą się postępowania sądowe na ponad 21 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 22 marca 2017 09:42

Wobec Almy toczą się postępowania sądowe na ponad 21 mln zł fot. Alma Market

Wobec Alma Market S.A. w restrukturyzacji toczą się postępowania sądowe dotyczące zobowiązań na łączną kwotę 21.768,513,80 złotych (należności główne dochodzone od spółki, bez uwzględniania odsetek oraz kosztów procesu), tj. na kwotę przekraczającą 10% kapitałów własnych Alma Market S.A. w restrukturyzacji.

Do 15 września 2016 roku spółka prowadziła detaliczną działalność handlową w Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu, Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie, Konstancinie –Jeziorna, Poznaniu, Wrocławiu, Rybniku, Gdyni, Sopocie, Katowicach, Bydgoszczy, Łodzi, Zielonej Górze, Opolu, Rzeszowie, Lubinie, Lublinie, Częstochowie,Szczecinie, Olsztynie, Gdańsku, Węgrzcach k. Krakowa.
W związku z zaistniałą sytuacją spółki i decyzjami o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego oraz złożonymi również wnioskami o upadłość likwidacyjną spółki, na koniec 2016 roku spółka posiadała
9 obiektów handlowych realizujących sprzedaż.

Spółka nie zamierza prowadzić w 2017 roku działalności w dotychczasowej skali. Jedna placówka handlowa w Krakowie przy ulicy Pilotów 6 została oddana w dzierżawę spółce Alma Kraków Sp. z o.o. (za zgodą postanowienia sądu upadłościowego), natomiast druga  placówka handlowa w
Modlniczce k. Krakowa została za porozumieniem stron przekazana do prowadzenia tej spółce pod szyldem Delikatesów Alma. Spółka nie posiada obecnie odbiorców, których udział osiągnąłby, co najmniej 10% przychodów ze sprzedaży ogółem.

Spółka nie posiada zdolności do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań.
Obecnie Spółka oczekuje na uprawomocnienie się umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego i
na podjęcie przez sąd upadłościowy decyzji o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki w związku z brakiem zdolności do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane