PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wojciech Kruszewski na FRSiH: Wolny rynek - tak, ale nie dziki rynek

Autor: dlahandlu.pl 18 października 2016 11:24

- Proces wprowadzenia podatku od handlu trwa już rok. Mam poczucie, że zmarnowano dużo czasu, a rynek wciąż trwa w niepewności. Nikt nie wie, co spotka poszczególne formaty sklepów. Po odrzuceniu przez Komisję Europejską projektu podatku progresywnego rząd pracuje nad kolejnym, ale moim zdaniem to pomysł chybiony - mówił Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding SA w trakcie debaty "Nowe otwarcie w handlu - wpływ regulacji na kształt branży", która odbyła się podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

- PSH Lewiatan poparła projekt odrzucony przez Brukselę, ponieważ był dla nas korzystny, ale podkreślam, że nie byliśmy wnioskodawcami utworzenia nowego podatku dla jednego sektora gospodarki. Uważam, że ten podatek nie będzie wprowadzony - mówił panelista.

Zdaniem Wojciecha Kruszewskiego struktura polskiego rynku handlowego jest korzystna zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Monopol dużych sieci nie jest dobry dla rynku. Taka sytuacja spowodowałaby zniknięcie nie tylko małych sklepów, ale i małych producentów. Podsumowując: wolny rynek – tak, ale nie dziki rynek, na którym każdy robi, to co chce. Nie hamujmy kapitału z zagranicy, natomiast pomagajmy małym i średnim firmom. Takie programy pomocy próbuje realizować również UE, choć na razie są to bardziej zapowiedzi, niż konkretne działania - mówił Wojciech Kruszewski. 

Prezes Lewiatan Holding odniósł się również do kwestii możliwego ograniczenia handlu w niedziele. - Dla naszych pracowników będzie to korzystne, ale przypuszczalnie spowoduje spadek zatrudnienia. Z drugiej strony poprawi się wydajność pracowników. Proponowałbym, aby nie ograniczać handlu we wszystkie niedziele, spróbujmy to zrobić bardziej delikatnie - dodał Wojciech Kruszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane