PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wojenna Gwiazdka promuje święta w sieci hipermarketów Sainsbury's

Autor: wirtualnemedia.pl 17 listopada 2014 13:41

Wojenna Gwiazdka promuje święta w sieci hipermarketów Sainsbury's

Filmem przypominającym znany epizod z I wojny światowej sieć hipermarketów Sainsbury's rozpoczyna sezon świątecznych zakupów - czytamy w wirtualnemedia.pl

Jest Gwiazdka 1914 roku. Brytyjscy żołnierze ukryci w okopach na równinach Francji słyszą w ciemności niemiecką kolędę śpiewaną po drugiej stronie pola bitwy. Sami też zaczynają śpiewać w swoim języku. Następnego ranka dwóch młodych żołnierzy - niemiecki i angielski - podejmują ryzyko i wychodzą ze swoich okopów, by uścisnąć sobie ręce. Dochodzi do spotkania jeszcze niedawno wrogich oddziałów, są wspólne fotografie, przyjazne gesty i mecz piłki nożnej. Kiedy w oddali słychać eksplozje żołnierze muszą powrócić na pozycje. W swoim chlebaku młody Anglik znajduje kawałek suchara podrzuconego tam przez niemieckiego żołnierza, a zaskoczony Niemiec wyciąga z kieszeni swojego szynela tabliczkę czekolady pozostawionej tam ukradkiem przez Brytyjczyka.

Taka jest treść ponad 3-minutowego spotu reklamowego nakręconego pod hasłem „Święta są po to, by się dzielić". Reklamuje on sieć brytyjskich hipermarketów Sainsbury's i początek świątecznego sezonu zakupów. Film został nakręcony we współpracy z Royal British Legion (RBL - organizacją wspierającą brytyjskich kombatantów) i przypomina znany epizod z czasów I wojny światowej.

Po pierwszej emisji reklamy w brytyjskiej telewizji pojawiły się głosy, które zarzucały Sainsbury's brak taktu i promowanie artykułów spożywczych za pomocą chwytliwego motywu wojny. Sainsbury's oświadczył, że cały zysk ze sprzedaży czekolady, której jedna tabliczka pojawia się w trakcie postu zostanie przeznaczony na potrzeby RBL.

W ciągu dwóch dni po zamieszczeniu filmu w serwisie YouTube uzyskał on ponad 2,5 mln wyświetleń - czytamy w wirtulanemedia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane