Województwo dolnośląskie przesycone centrami handlowymi

Property News 28 listopada 2012 11:41

Wrocław i całe województwo dolnośląskie to rynek już wręcz przesycony centrami handlowymi - uważa Barbara Dyś, pełnomocnik zarządu ds. ekspansji i rozwoju spółki Rank Progress. Średnie nasycenie powierzchnią handlową na 1000 mieszkańców Polski wynosi 500 mkw., podczas gdy we Wrocławiu jest to obecnie 750 mkw.

Zaplanowane w najbliższym czasie rozbudowy już istniejących centrów handlowych, czyli Parku Handlowego Bielany, Magnolii Park czy Pasażu Grunwaldzkiego, podniosą współczynnik nasycenia do 900 mkw. powierzchni na 1000 mieszkańców.

Barbara Dyś zaznaczyła, że Rank Progress przy planowaniu strategii budowy mniejszych obiektów handlowych o powierzchni od 6 do 8 tys. mkw. przeanalizował potencjał miast liczących w granicach 30-60 tys. mieszkańców. W przypadku 80 lokalizacji spółka dostrzegła potencjał inwestycyjny.

- W przygotowaną listę projektów inwestycyjnych w całej Polsce, województwo dolnośląskie wpisuje się zaledwie w 3 może 4 lokalizacjach. Mam tu na myśli m.in. Oleśnicę i Głogów. W większości mniejszych miast istniejąca powierzchnia handlowa jest już ustabilizowana i możemy tu mówić o nabywaniu niewielkich istniejących obiektów i ich rewitalizacji - mówi Barbara Dyś.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane