PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wojna handlowa: Sklepy w Kijowie oznakują rosyjskie towary

Autor: PAP 10 października 2014 12:11

Sklepy w stolicy Ukrainy będą musiały oznakować towary importowane z Rosji i wystawiać je na sprzedaż na oddzielnych regałach - zdecydowała Rada Miejska Kijowa.

Uchwała o znaczeniu rosyjskich produktów to część programu ochrony informacji Ukrainy na terytorium Kijowa "w warunkach rosyjskiej agresji". Za uchwaleniem projektu głosowało 76 deputowanych z 120, jak podaje rosyjska niezależna telewizja Dożdż.

Podobne kroki jak w Kijowie podjęto wcześniej w innych ukraińskich miastach: we Lwowie, Iwano-Frankiwsku i Czerkasach. 

Konsekwencją "wojny handlowej" między Moskwą i Kijowem po aneksji Krymu jest zakaz sprzedaży ukraińskiego mleka i nabiału, czekolady na terytorium Rosji. Ograniczono też eksport ukraińskich warzyw, mąki i oleju, jak przypomina radio Wolna Europa.

Na wschodzie Ukrainy od pół roku ukraińskie siły rządowe walczą z prorosyjskimi separatystami. Według ONZ w konflikcie zbrojnym zginęło dotąd ok. 3600 ludzi. Mimo obowiązującego oficjalnie rozejmu między stronami wciąż dochodzi do incydentów z użyciem broni.

Przeczytaj także:

Konflikt we wschodnich obwodach Ukrainy pogłębia istniejące już wcześniej problemy gospodarcze tej byłej republiki radzieckiej, a jego skutki odczuwane są w życiu codziennym - pisze agencja dpa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane