PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wójt Sierakowic broni gminy przed Biedronką

Autor: radiogdansk.pl 1 lipca 2015 13:19

W Sierakowicach, jednej z ostatnich gmin w Polsce, w której nie ma żadnego dyskontu, zaczęły się przygotowania do uruchomienia pierwszego sieciowego marketu. Informację o tym, że sklep sieci Biedronka powstanie potwierdził wójt gminy Tadeusz Kobiela. Jednak jego zdaniem nic nie jest przesadzone, bo w lokalu prowadzone są prace z naruszeniem prawa - informuje radiogdansk.pl.

Wójt przyznał, że jego wątpliwości dotyczą między innymi tego, czy przebudowa obiektu na potrzeby dyskontu odbywa się zgodnie z pozwoleniem na budowę. Wystąpił więc do wojewody z wnioskiem o skontrolowanie remontu,

Niechęć Kobieli do dyskontów jest powszechnie znana. Wiele razy mówił, że jest przeciwny ich powstaniu w Sierakowicach, ponieważ mogą zniszczyć unikalny rynek pracy, jaki wytworzył się w miejscowości.

W oświadczeniu przesłanym redakcji Expressu Kaszubskiego, który także zajął się sprawą, odniosło się do tych obaw Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci dyskontów. W oświadczeniu czytamy: "W odniesieniu do komentarzy niektórych osób na temat otwarcia naszej placówki w tej lokalizacji, przekazujemy, że ze zrozumieniem przyjmujemy deklaracje miejscowej społeczności dotyczące potrzeby wsparcia lokalnego rynku. Nasze doświadczenia pokazują jednak, że różne formaty handlu detalicznego – w tym dyskonty, hipermarkety, jak i małe sklepy osiedlowe – mogą współistnieć na tym samym rynku, a nawet wzajemnie się uzupełniać – pisze Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Handlowiec 2015-07-01 14:18:21

  A świstak zawija w sreberka. Biuro prasowe mówi to za co mu płacą, a handel tradycyjny najlepiej wie jak wygląda to współistnienie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,24

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane