Wójt Sierakowic o Biedronce: Chcemy, by prawo było respektowane

www.portalsamorzadowy.pl 18 stycznia 2016 10:01

Do wtorku Sierakowice na Kaszubach były jedną z ostatnich gmin w Polsce, gdzie nie działał żaden dyskont. Ich ekspansji przez lata skutecznie przeciwstawiał się wójt Tadeusz Kobiela, czego zresztą bynajmniej nie ukrywał. We wtorek skończyła się jednak pewna epoka. Tego dnia w Sierakowicach otwarto Biedronkę. Co na to wójt? - pyta portalsamorzadowy.pl.

Biedronka działa, sprawa zakończona?

- Nie, sprawa wcale nie jest zakończona. Ona znajdzie ciąg dalszy w sądzie, bo nie można lekceważyć opinii samorządu, który jest na danym terenie gospodarzem, odpowiedzialnym za ład przestrzenny, a szczególnie za bezpieczeństwo mieszkańców. Chodzi o zachowanie pewnych standardów.

Czego zamierza się Pan w imieniu gminy domagać w sądzie?

- Będziemy po prostu domagać się tego, aby respektowanego było prawo. Z chwilą otwarcia Biedronki nastąpiło zwiększenie ruchu samochodowego. Przypominam, że to miejsce przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich. Już i tak było tam ciasno, a teraz czekają nas ciągle korki i komunikacyjny paraliż. Do tego oczywiście trzeba dodać kwestie bezpieczeństwa. Przypominam też, że w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu jest park kulturowy. Znajduje się w nim oryginalny ołtarz papieski, czyli dziś już relikwia oraz drewniany kościółek – nasz jedyny zabytek. Dlatego przed rozpoczęciem inwestycji powinna zostać przeprowadzona analiza ruchu i potencjalnych zagrożeń w obrębie tego skrzyżowania. Nie zrobiono tego. Uważam, że naruszono prawo budowlane i prawo o ruchu drogowym.

Może jednak nie ma sensu ciągnąć tego sporu?

- Czyli co? Mamy zaakceptować stan taki jaki jest i sprawę zamieść pod dywan? Dla tzw. „świętego spokoju”? Skoro prawo krajowe nie chroni małego lokalnego handlu, to nie znaczy, że samorząd powinien z czystego wygodnictwa czynić podobnie. A w tym przypadku starano się na siłę nie uznawać naszych jakichkolwiek racji. Pomimo to resztką nadziei wierzę, że jednak żyjemy w państwie prawa.

Więcej portalsamorzadowy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tomaszydło 2016-01-20 13:53:48

  A mnie się wydaje ze nie ma obowiązku kupowania w Biedronce. Nie chcesz to nie kupujesz . Bo najwięcej do powiedzenia maja Ci który nie chodzą do Biedronki .

 • Klient 2016-01-18 20:51:40

  Przecież Biedronka to wielkie oszustwo cenowe. Kłamią, że codziennie niskie ceny. Ponadto jaka jest jakość ich produktów marki własnej. Najwyższy czas, by usunąć ich z Polski. Zyski wyprowadzaja do Portugalii. Brawo Panie Wójcie

 • Mieszkaniec 2016-01-18 14:31:12

  Brawo Wójt Sierakowic!!!!Pogoń tego pasożyta z miejscowości,trzymamy kciuki,aby ich buta /robią co chcą/ została ukarana.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane