Work Service: Trzeba zmienić system, bo branży handlowej zabraknie rąk do pracy

www.portalspozywczy.pl 20 marca 2017 12:45

Z naszych badań wynika, że sektor handlu i usług jest czempionem, jeśli chodzi o poszukiwanie nowych pracowników i to jest nic nowego, to są nieustające poszukiwania, zwłaszcza niewykwalifikowanych pracowników – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Witucki, prezes Work Service.

– Tych braków nie da się uzupełnić, zapotrzebowanie cały czas istnieje. Mamy rosnące wykorzystanie zasobów Ukraińców: kasjerzy i kasjerzy z ukraińskim akcentem w większości wypadków są już widokiem normalnym – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Witucki, prezes Work Service.

Tłumaczy, że pracowników jest coraz mniej i będzie coraz mniej. – Są dwie drogi – jedna to są Ukraińcy, ale druga to jest wspieranie aktywizacji Polaków, bo jeśli chodzi o aktywność zawodową ludzi w wieku produkcyjnym, to jesteśmy w ogonie Europy. – Jesteśmy na 21 miejscu na 28 krajów w Europie jeśli chodzi o aktywizację zawodową, czyli tak naprawdę na końcu – mówi Witucki.

– Wsparcie przez system podatkowy, np. zatrudnianie osób 50 plus i osób bliższych wieku emerytalnego mogłoby pomóc uzupełnić brak kadrowe w handlu i w sieciach handlowych. Ewentualnie systemy dzielenia emerytury z wynagrodzeniem, aczkolwiek to jest takie rozwiązanie, o którym się mówiło i wciąż się mówi, ale jak dowodzą badania 83 proc., Polaków w miesiąc po uzyskaniu uprawnień emerytalnych natychmiast przechodzi na emeryturę.

– Trzeba zmienić system, bo w przeciwnym wypadku zderzymy się naprawdę z coraz większym problemem braku rąk do pracy w branży handlowej – tłumaczy Maciej Witucki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,77

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane