Wózki niskiego podnoszenia coraz częściej z inteligentnym systemem sterowania

Autor: dlahandlu.pl 13 kwietnia 2012 11:24

- Nowoczesne wózki niskiego podnoszenia mogą być wyposażone w inteligentny system sterowania napędem, który uzależnia prędkość jazdy od kąta nachylenia dyszla - mówi Paweł Włuka z firmy STILL Polska.

- Zapewnia to bardziej precyzyjne manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, bowiem operator może aktywnie zwalniać lub przyśpieszać, zmieniając swoją odległość względem wózka. Przydatną funkcją jest także opcja pełzania z dyszlem ustawionym w pozycji pionowej - dodaje ekspert. Kluczowe jest dostosowanie specyfikę sprzętu do przewożonego asortymentu. Umożliwia to między innymi zróżnicowana szerokość oraz długość wideł czy Istnieje także możliwość zakupu wersji do pracy w chłodniach, przystosowanych do temperatur poniżej 30C.
Diabeł tkwi w szczegółach
Zasadniczy wpływ na wygodę prowadzenia i manewrowania między regałami ma ergonomiczny kształt dyszla i układ sterowania. Zaprojektowany w przemyślany sposób umożliwia uruchomienie wszystkich funkcji jedną ręką, a obsługa dużych, wypukłych przycisków nie sprawia problemu nawet w rękawicach roboczych. Kształt rączki dyszla powinien przewidywać prowadzenie wózka zarówno przez osoby lewo- jak i prawo- ręczne. Przydatną funkcją jest także czytelny wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz zegar odmierzający czas pracy. Obecnie coraz więcej modeli posiada praktyczne schowki na dokumenty, materiały biurowe i telefony. Jeśli konieczne jest zabezpieczenie przed uruchomieniem wózka przez osoby niepowołane, można zdecydować się na model z wbudowanym panelem do wprowadzenia kodu PIN.
Fotel czy platforma?
Jeśli istnieje konieczność transportu poziomego towarów na większych odległościach, niezwykle przydatnym rozwiązaniem staje się możliwość przemieszczania się pracownika razem z wózkiem. Wbudowana na stałe lub składana platforma dla operatora powinna zostać zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa i wygody. Takie rozwiązania jak pneumatyczne amortyzatory, które tłumią drgania by nie obciążać mięśni pracownika czy regulowana wysokość zawieszenia znacznie poprawiają komfort pracy. Z kolei w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatorowi wózek powinien być wyposażony w składane boczne barierki dostosowane do wzrostu pracownika, które utrudniają wypadnięcie z wózka. Jeśli wózek zaopatrzony został dodatkowo w fotel, operator powinien mieć zapewnione przestronne miejsce na nogi oraz wygodną pozycję sterowania.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane