WPP: Na lokale pod Dworcem Centralnym czekają nowi najemcy

Autor: dlahandlu.pl 11 października 2012 09:26

Jak informuje Małgorzata Fucik, pełnomocnik spółki Warszawskie Przejścia Podziemne po przejęciu lokali od przedsiębiorców, którzy od 15 czerwca zajmowali lokale bezumownie, możliwe będzie wprowadzenie się nowych najemców.

- Ze względu na przedłużającą się sytuację konfliktową z 26 przedsiębiorcami, którym 15 czerwca skończyły się umowy na czas określony i którzy nie podpisali nowych warunków, a jednocześnie nie chcieli się wyprowadzić, opóźnieniu uległy otwarcia nowych punktów. Jak deklaruje spółka WPP stara się doprowadzić je do stanu, w którym możliwe będzie prowadzenie działalności gospodarczej - zaznacza Małgorzata Fucik.

- Stawki, jak i warunki umów, w tym ubezpieczenia i gwarancje, które zaproponowaliśmy w umowach nie odstraszały firm, które w naszych lokalach widzą ogromny potencjał, czyli bardzo duży ruch potencjalnych klientów, niemal przez całą dobę, przez cały rok - informuje Małgorzata Fucik.

Jednocześnie odnosząc się do podwyżek zaproponowanych dotychczasowym najemcom pełnomocnik WPP deklaruje, że stawki były tylko jednym z punktów dyskusyjnych. - Najemcy ci nie chcieli ponosić żadnych inwestycji związanych z estetyką lokali, wystawami. Oczekiwali, że warunki handlowe i finansowe pozostaną takie same, jak 19 lat temu, gdy zawierali te umowy - podsumowuje Małgorzata Fucik. I dodaje, że firma chce dostosować standard powierzchni handlowych do zmieniających się potrzeb rynku i klientów, którzy obok mają wyremontowany Dworzec Centralny czy centrum handlowe Złote Tarasy i nie godzą się na zakupy „w byle jakich" warunkach.

W podziemiach między Marriottem a Centralnym działa 156 pawilonów: kanapkarnie, kwiaciarnie, sklepy z odzieżą, ceramiką, butami, książkami, kosmetykami. 15 czerwca po wygaśnięciu czasowych umów najmu WPP przedstawiła kupcom nowe, wyższe stawki. Część najemców zaakceptowała nowe warunki, część zrezygnowała z handlu, inni postanowili walczyć. Zawiązali Stowarzyszenie Kupców "Warszawa Centrum" i okupowali lokale, na które skończyły im się umowy. WPP starała się m.in. zająć towar kupców na poczet odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokali. Sprawa ma głośny odzew w mediach. Ostatnio zajęła się nią także prokuratura. 

Czytaj także: http://www.dlahandlu.pl/handel-malopowierzchniowy/wiadomosci/protest-kupcow-z-podziemi-przy-centralnym,24582.html

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klik 2012-10-12 20:16:25

  WPP KŁAMIE I OKRADA MIASTO I JEGO MIESZKAŃCÓW

 • zbynio 2012-10-12 00:47:28

  Wy, którzy podpisaliście umowy jesteście tchórzliwymi frajerami i prawdopodobnie aby zapłacić nowe czynsze handlujecie lewymi towarami.

 • najemca 2012-10-11 17:00:23

  Wynocha z podziemi !!!

  Normalni najemcy chcą pracować i mają was dosyć. My, któtzy podpisaliśmy umowy mamy nadzieję, że lada moment Prezes Kłosiński wygra i wyrzuci was stąd na zbity pysk!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  5,54

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane