Wprowadzanie do obrotu nielicencjonowanych gadżetów na Euro2012 będzie karane

Autor: dlahandlu.pl 11 kwietnia 2012 14:10

Wszelkie próby wykorzystania znaków towarowych zarejestrowanych na rzecz UEFA, oznaczeń do nich podobnych bądź samej nazwy rozgrywek, bez pisemnej zgody tej organizacji, będą naruszeniem prawa. - Użycie banera mówiącego „Tu kupisz gadżety Euro 2012" jest niedozwolone, chyba że przedsiębiorca posiada w ofercie oryginalne produkty licencjobiorców UEFA. Karalne jest bowiem nie tylko oznaczanie produktów podrabianymi znakami towarowymi w procesie produkcji, lecz również samo wprowadzanie tak oznaczonych produktów do obrotu - wyjaśnia Marta Miszczuk, rzecznik patentowy w Accreo Legal.

Wszelkie próby wykorzystania znaków towarowych zarejestrowanych na rzecz UEFA, oznaczeń do nich podobnych bądź samej nazwy rozgrywek, bez pisemnej zgody tej organizacji, będą naruszeniem prawa. Pula licencji na gadżety została wyczerpana, a dalsze wnioski o ich udzielenie nie są już przyjmowane.  Przedsiębiorcy, którzy nie są komercyjnymi partnerami UEFA, nie mogą wywoływać mylnego wrażenia, że mają coś wspólnego z organizacją Mistrzostw Europy, ani podszywać się pod oficjalnych sponsorów imprezy.


Zastosowanie mają standardowe regulacje dotyczące ochrony znaków towarowych i nieuczciwej konkurencji. Od grożących sankcji nie uchronią się również przedsiębiorcy używający oficjalnych znaków towarowych Euro 2012 w Internecie bądź kupujący domeny zawierające takie oznaczenia. Używanie oznaczeń mistrzostw w formie meta-tagów (tj. kodowanie oznaczeń w treści stron internetowych) również jest zabronione. 
Zabronione jest używanie nazwy „Euro 2012" na jakichkolwiek artykułach, produkowanych bądź wprowadzanych do obrotu przez podmioty, które nie uzyskały formalnej zgody UEFA. Takie towary zostaną uznane za pirackie i sąd może orzec o ich zniszczeniu i o odszkodowaniu, a przedsiębiorca naraża się dodatkowo na karę pozbawienia wolności nawet do lat 5 - mówi Marta Miszczuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane