PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wraca sprawa roszczeń Royal Unibrew wobec Advadisu

Autor: portalspozywczy.pl 16 czerwca 2011 10:11

Roszczenie Royal Unibrew wobec Advadis SA jest całkowicie bezzasadne - uważa Advadis. Roszczenie, na kwotę 14,5 mln zł, związane jest z umową sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Polssaj z kwietnia 2005 roku.

Advadis poinformował, iż Royal Unibrew AS z siedzibą w Faxe złożył 1 czerwca wniosek do Sądu Arbitrażowego przy Izbie Handlowej w Sztokholmie. Przedmiotem wniosku jest wszczęcie postępowania arbitrażowego, którego jednym z uczestników miałby być Advadis. Wniosek Royal Unibrew do sądu arbitrażowego skierowany jest przeciwko Advadis SA i poręczycielowi. Advadis SA stoi na stanowisku, że roszczenia Royal Unibrew wobec spółki nie mają jakichkolwiek podstaw.

- Przypominamy, że roszczenia podnoszone przez Royal Unibrew zostały objęte zawartą w dniu grudnia 2005 roku ugodą, której zasadniczym celem było definitywne rozliczenie wszelkich roszczeń pomiędzy jej stronami. Spółki Grupy Royal zrzekły się wtedy jednoznacznie wszelkich roszczeń powstałych na podstawie umowy sprzedaży - mówi Adam Brodowski, prezes Advadis.

- Podpisaliśmy ugodę nie tylko z Grupą Royal, ale również z Kredyt Bankiem. Z prawnego punktu widzenia czujemy się więc komfortowo. Właściwymi stronami sporu są Royal Unibrew i bank. Obecną sytuację oceniamy jako nieuzasadnioną próbę zrzucenia odpowiedzialności przez Royal Unibrew na Advadis SA, po przegranym przez Royal Unibrew postępowaniu sądowym między Royal Unibrew i Kredyt Bankiem - komentuje prezes Brodowski.

Dodatkowo, Advadis uważa, że nawet abstrahując od zawartych umów ugody, roszczenia Royal Unibrew już się przedawniły.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane