Wręczono doroczne Nagrody Rynku Spożywczego 2012

Autor: dlahandlu.pl 16 października 2012 08:20

Redakcje magazynu "Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas V Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego.

Nagrody Rynku Spożywczego 2012 przyznane zostały w dwóch kategoriach: Lider rynku spożywczego, oraz Innowacja roku. Celem nagród jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego uhonorowano firmy i innowacje, które ostatnio wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Wszystkie nagrody są równoważne.

Nagrody wręczyli: Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dla handlu.pl i zastępczyni redaktora naczelnego "Rynku Spożywczego" oraz Łukasz Stępniak, redaktor naczelny "Rynku Spożywczego" i serwisu portalspozywczy.pl. Galę poprowadziła prezenterka telewizyjna Anna Popek.

W kategorii Lider Rynku Spożywczego nagrodzono cztery firmy. Eurocash SA wyróżniono za przejęcie spółki Tradis i zbudowanie największej grupy dystrybucji hurtowej w Polsce, o przychodach na poziomie prawie 15 mld zł, co oznacza objęcie pozycji bezdyskusyjnego lidera na rynku hurtowym w Polsce. Nagrodę odebrał Pedro Martinho, członek zarządu, dyrektor handlowy Eurocash SA.

Kolejną nagrodę w tej kategorii otrzymała sieć Piotr i Paweł SA, a odebrał ją wiceprezes Piotr Drządzewski. Spółka została wyróżniona za zbudowanie w ciągu ponad 20 lat istnienia, na bazie własnych środków, jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek sieci handlowych w Polsce. Przemyślana strategia, oparta na organicznym rozwoju sieci i utrzymywaniu wysokiej jakości oferty i usług pozwoliła firmie stać się jednym z liderów krajowego handlu.

Trzecią nagrodę w kategorii Lidera rynku spożywczego otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, którą wyróżniono za intensywną akcję konsolidacyjną prowadzoną w czasie kryzysu branży. W ostatnim czasie do GK Mlekovita dołączyły spółdzielnie OSM Susz, OSM Kościan i Resmlecz. Dzięki ostatnim fuzjom stała się największą firmą mleczarską w Polsce. Spółdzielnia wybudowała również nowy zakład Mlekovita II od podstaw za sumę blisko 50 mln zł. W 2011 roku przychody spółdzielni osiągnęły wielkość 2,9 mld zł, co stanowi aż 16 proc. wzrostu w porównaniu z rokiem 2010. Nagrodę odebrał przedstawiciel firmy Łukasz Molenda.

Ostatnia nagroda trafiła do firmy Wawel SA, którą wyróżniono za niezwykle spokojną, ale konsekwentną i skuteczną strategię rozwoju organicznego, która pozwoliła firmie na zdobycie pozycji lidera na polskim rynku słodyczy. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 r. producent takich marek jak Michałki, Karmelki czy Kukułki zanotował 25-proc. wzrost zysku do 27,63 mln zł. Wawel jest postrzegany na rynku kapitałowym jako jedna z najbardziej stabilnych i solidnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Spółkę reprezentował Wojciech Winkel, członek zarządu, dyrektor produkcji.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane