PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2014

www.portalspozywczy.pl 16 października 2014 09:18

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2014

Redakcje magazynu "Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas VII Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego.

Nagrody przyznawane są za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Nagrodami Rynku Spożywczego honorujemy firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Nie nagrodzono za "całokształt działalności", lecz za konkretny aspekt działań.
Nagrody Rynku Spożywczego 2014 są przyznawane w trzech kategoriach: Innowacja Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego oraz Wydarzenie Rynku Spożywczego. Wszystkie nagrody są równoważne. Nagrody wręczyli: Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP SA, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dla handlu.pl i zastępczyni redaktora naczelnego "Rynku Spożywczego", Łukasz Stępniak, redaktor naczelny "Rynku Spożywczego" i serwisu portalspozywczy.pl. Galę poprowadził prezenter telewizyjny Marek Czyż.
W kategorii Wydarzenie Rynku Spożywczego 2014 postanowiono nagrodzić Grupę Auchan - za odważne przejęcie od firmy Metro AG sieci hipermarketów Real w Polsce i regionie. Przejęcie sieci Real było największą transakcją na polskim rynku handlowym ostatnich lat. Jej wartość to ponad 1 mld euro. Dzięki tej transakcji Auchan z 78 hipermarketami stał się największym operatorem sieci hipermarketów od względem powierzchni sprzedaży w kraju. W imieniu Grupy Auchan nagrodę odebrał Radosław Dac, dyrektor sprzedaży Auchan Polska.
Nagrody w drugiej kategorii - Lider Rynku Spożywczego 2014 - przyznano Grupie Cedrob - za stworzenie samowystarczalnego giganta drobiarskiego z własnymi wytwórniami pasz, fermami reprodukcyjnymi, wylęgarniami piskląt, fermami tuczu, ubojniami, zakładem przetwórczym i sklepami firmowymi. Cedrob to lider w produkcji mięsa i przetworów drobiowych, a jednocześnie największa firma w branży z krajowym kapitałem. Już wkrótce Cedrob za sprawą przejęcia spółki PKM Duda stanie się jedną z największych firm spożywczych w kraju. Po zamknięciu transakcji roczne przychody grupy przekroczą 4 mld zł. Nagrodę odebrał Andrzej Goździkowski, prezes Grupy Cedrob.
Nagrodę w kategorii Lider Rynku Spożywczego 2014 otrzymała także Krajowa Spółka Cukrowa SA, która konsekwentnie buduje grupę spożywczą, na bazie największego polskiego producenta cukru. KSC dokonała przejęć spółek w sektorze spożywczym. Dzięki akwizycjom KSC działa obecnie w następujących segmentach rynku rolno-spożywczego: cukrowniczym, zbożowo-młynarskim, przetwórstwa ziemniaka oraz owoców i warzyw. Władze KSC zapowiadają, że chcą stworzyć jedną z największych w kraju grup spożywczych. Krajowa Spółka Cukrowa jest największym w Polsce i siódmym co do wielkości producentem cukru w Europie. Wyróznienie odebrał Tomasz Olenderek, członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej SA.
Decyzją redakcji Rynku Spożywczego oraz portali dlahadlu.pl i portalspozywczy.pl nagrodę w kategorii Lider Rynku Spożywczego 2014 otrzymała również OSM Łowicz - za umocnienie swojej pozycji na rynku. Spółdzielnia z Łowicza jest trzecią co do wielkości przychodu i przetworzonego mleka polską firmą mleczarską. Charakterystyczne logo z łowickim motywem rozpoznaje większość klientów w Polsce. Systematycznie wprowadza innowacyjne produkty na rynek krajowy, a ponadto mocno rozwija eksport. Jej produkty można spotkać w sklepach na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a nawet Mongolii. Nagrodę odebrał Jan Dąbrowski, prezes OSM Łowicz.
Ostatnim Liderem Rynku Spożywczego 2014 zostały Lidl Polska Sklepy Spożywcze i Kaufland Polska Markety. Sieci Lidl Polska i Kaufland Polska dzięki konsekwentnej, efektywnej i nietuzinkowej strategii rozwoju i komunikacji zbudowały niezwykle mocną pozycję na polskim rynku handlowym. Należy podkreślić, że obie należące do Grupy Schwarz sieci detaliczne działają w Polsce niezależnie, konkurując o klienta nie tylko ze sobą, ale także z największymi firmami handlowymi z kraju i zagranicy. Dzięki ich skuteczności Grupa Schwarz jest obecnie wiceliderem handlu detalicznego w Polsce. Nagrodę odebrali: Patrycja Kamińska, Project PR Manager Lidl, Robert Boguszewski, dyrektor regionu sprzedaży Lidl oraz Janusz Sydry, członek zarządu, Kaufland Polska Markety Sp. z o.o.
Nagrodę w kategorii Innowator Rynku Spożywczego 2014 otrzymała Grupa Ambra - za osiągnięcie pozycji lidera na młodym, dynamicznie rozwijającym się rynku cydru w Polsce, a także ważnej roli w popularyzacji tej nowej kategorii produktowej wśród polskich konsumentów. Cydr Lubelski, produkowany przez spółkę Ambra, zdobył w krótkim czasie prawie 50 proc. udziałów w krajowym rynku. Nagrodę - w imieniu spółki - odebrał prezes Robert Ogór.
Nagrodę w kategorii Innowator Rynku Spożywczego 2014 otrzymała także spółka Tesco Polska - za zdobycie pozycji lidera e-handlu w Polsce, a także konsekwentne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w handlu, które czynią zakupy Polaków łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Obecnie usługa Tesco E-zakupy jest już dostępna w 19 aglomeracjach miejskich i jest obsługiwana przez 23 hipermarkety. Dzięki temu sieć może dostarczać e-zakupy mieszkańcom ponad 210 miast. Dostęp do tej usługi ma prawie 13 milionów Polaków. Nagrodę odebrał prezes Ryszard Tomaszewski.
Ostatnie wyróżnienie w kategorii Innowator Rynku Spożywczego 2014 otrzymała spółka Green Factory Holding, którą doceniono za innowacyjne podejście do biznesu w przetwórstwie i produkcji warzyw. Green Factory jest największą i najbardziej innowacyjną w kraju firmą specjalizującą się w produkcji wyrobów typu convenience, w kategorii sałatek pakowanych i miksów sałat. Firma nie tylko odpowiada na potrzeby, ale także kreuje swoimi produktami trendy na rynku produktów convenience w Polsce. Firma Green Factory ma trzy nowoczesne zakłady produkcyjne - w Niepruszewie, w Zakroczymiu oraz w Zdunowie. Nagrodę odebrał prezes Artur Rytel.
Podczas IV Forum Rynku Spożywczego wręczono również nagrody "Dobry produkt - wybór ekspertów".
Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane