PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2016

www.portalspozywczy.pl 18 października 2016 08:26

Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2016 Przedstawiciele nagrodzonych firm. Fot. PTWP

Redakcje magazynu "Rynek Spożywczy", serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas IX Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego 2016.

Podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu przyznano Nagrody Rynku Spożywczego za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Uhonorowano firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Nie nagrodzono za „całokształt działalności”, lecz za konkretny aspekt działań.

Nagrody Rynku Spożywczego 2016 przyznane były w trzech kategoriach: Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego oraz Innowator Rynku Spożywczego. Wszystkie te nagrody są równoważne. 

Nagrody wręczyli: Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dlahandlu.pl i redaktor naczelna "Rynku Spożywczego" oraz Paulina Mroziak, redaktor prowadząca serwisu portalspozywczy.pl. Galę poprowadziła prezenterka telewizyjna Urszula Chincz.

Wydarzenie Rynku Spożywczego 2016 

W kategorii „Wydarzenie Rynku Spożywczego 2016” nagrodzono firmę Colian Holding SA i prezesa Jana Kolańskiego. Nagroda została przyznana za wskazywanie kierunku rozwoju polskim firmom przez przejmowanie zagranicznych podmiotów na ich rodzimych rynkach, czego przykładem jest akwizycja Elizabeth Shaw Limited w Wielkiej Brytanii za 2,25 mln funtów. Zakup 100 proc. udziałów brytyjskiego producenta czekolady wzmocni potencjał grupy Colian na rynku brytyjskim, na którym do tej pory grupa była obecna głównie w segmencie wafli i ciastek. Grupa Colian zamierza kroczyć tą ścieżką i zapowiada, że nadal jest zainteresowana spółkami posiadającymi silne brandy, które można dynamicznie rozwijać w ramach segmentów słodyczy, kulinariów (przypraw oraz bakalii). Wyróżnienie odebrał Jan Kolański – Prezes Zarządu Colian Haloding SA. 

Lider Rynku Spożywczego 

W kategorii „Lider Rynku Spożywczego” nagrodę otrzymał Sfinks Polska SA i prezes Sylwester Cacek za budowę silnej i nowoczesnej sieci restauracji casual dining, ekspansję i potencjał do przejęć. Firma konsekwentnie pracuje nad realizacją strategii, której podstawą jest rozwój w oparciu o rentowną sieć. Dlatego Sfinks nie boi się przejęć niesieciowych restauracji i zakupu lokalnych, znanych marek restauracyjnych, co udowodnił przejmując w tym roku kultowego warszawskiego Bolka. Sfinks otwarty jest także na nowe formy sprzedaży w tym usługę delivery, która docelowo ma być rozwijana dla sieci Chłopskie Jadło, Sphinx i WOOK. W pierwszym półroczu sieć zanotowała wzrost sprzedaży o 8 proc. i zwiększyła zysk netto o 124 proc., co daje firmie trzecie miejsce na krajowym rynku gastronomicznym pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji. Certyfikat odebrał Sylwester Cacek - Prezes Zarządu Sfinks Polska SA. 


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane