PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wrocław: 35 mln zł za działkę pod handel i usługi

Autor: www.dlahandlu.pl 10 października 2011 10:16

PKP S.A. wystawiło na sprzedaż ponad hektarową działkę przy dworcu Wrocław Główny od strony ulicy Suchej. Cena wywoławcza to nieco ponad 35 milionów złotych.

W pobliżu nieruchomości znajduje się dworzec Wrocław Główny, z którego rocznie korzysta ponad czternaście milionów pasażerów. Atutem jest bliskość dworca PKS, a także będącego w budowie węzła przesiadkowego komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu ulic Suchej, Borowskiej i Stawowej.

Nieruchomość wystawiona na sprzedaż to łącznie 1,26 hektara powierzchni. Jest ona objęta koncepcją architektoniczno-urbanistyczną rewitalizacji dworca Wrocław Główny wraz z otoczeniem. Według niej teren powinien stać się nowoczesną przestrzenią o charakterze centrotwórczym. Łączącą w sobie funkcje handlowo-usługową i hotelową. Zgodnie z koncepcją w zachodniej części nieruchomości, w pobliżu wiaduktu kolejowego, powinien powstać hotel. Natomiast wzdłuż ulicy Suchej pawilony o charakterze handlowo-usługowo-biurowym. Przy czym koncepcja przewiduje umiejscowienie przestrzeni handlowych na parterze, natomiast części biurowo-usługowej na wyższych kondygnacjach budynku.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się 26 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane