Wrocław: Wykryto przypadki korupcji w sieciach handlowych

Autor: naszemiasto.pl 5 lipca 2011 15:27

Wrocławscy policjanci i prokuratorzy wykryli aferę korupcyjną w sklepach. Łapówki mieli brać menedżerowie odpowiedzialni za kontakty z producentami i dostawcami towarów. Do kieszeni skorumpowanych menedżerów trafić miało co najmniej 9 mln zł - informuje naszemiasto.pl.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 26 osób z całej Polski. Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu zaplanowała kolejne zatrzymania, które mają nastąpić już wkrótce.

Na trop afery wpadli kilkanaście miesięcy temu policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej. Zaczęło się od zatrzymania pracownika Kauflandu, odpowiedzialnego za kupowanie napojów do wszystkich sklepów tej sieci w Polsce. Firma Kaufland Polska ma swoją centralę we Wrocławiu, dlatego tutaj wszczęto śledztwo.

Przedstawiciele wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej twierdzą, że posiadają materiały wskazujące na to, że do korupcji dochodziło w pięciu innych sieciach handlowych oraz, że chodzi nie tylko o wielkie markety, lecz także o mniejsze sklepy.

Płacić trzeba było za kontrakt na dostawę towaru do sklepów. Dodatkowych łapówek żądano za odpowiednie wyeksponowanie towaru na półkach czy za możliwość rozszerzenia dostaw o nowe produkty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Poznańczyk 2011-07-06 14:15:41

  Jaka korupcja...przecież to norma w kontaktach handlowych z sieciami handlowymi na wszystkich szczeblach: biorą kierownicy stoisk,działów no i kupcy w centrali.Tak było, jest i będzie. Koszty łapówek są odpowiednio skalkulowane w cenach.Proste.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,89

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane