PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku - strategiczne debaty dot. handlu

Autor: PTWP 19 sierpnia 2014 13:00

Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku - strategiczne debaty dot. handlu

Grupa PTWP, jeden z najbardziej doświadczonych organizatorów imprez biznesowych w kraju - z Europejskim Kongresem Gospodarczym na czele, organizuje Wschodni Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 18-19 września 2014 r. w Białymstoku. Podczas forum odbędzie się kilka debat poświęconych problemom sektora rolno-spożywczego w Polsce.

Tematyka Kongresu jest bardzo szeroka, obejmie zarówno nowe rozdanie w polityce europejskiej i przyszłość Europy w jej relacjach ze Wschodem, jak i wpisujące się w to tło zagadnienia rozwojowe Polski Wschodniej - od wielkich inwestycji infrastrukturalnych, poprzez perspektywy energetyki odnawialnej, po szczegółowe analizy rynków - m.in. rolno-spożywczego, usług medycznych czy nieruchomości hotelowych.

Jeśli chodzi o sektor rolno-spożywczy w Polsce, paneliści będą w Białymstoku debatować m.in. nad funduszami UE, które są ważnym czynnikiem modernizacji i sukcesu polskiej branży przetwórczej, o nowej Wspólnej Polityce Rolnej na lata 2014-20 czy nowych zasadach korzystania ze środków unijnych dla firm. Poza tym na WKG w Białymstoku pojawią się takie tematy jak: ceny surowców i żywności w UE po uwolnieniu kwot mlecznych i kwot cukrowych oraz strategia UE dla rozwoju produkcji żywnościowej i eksportu sektora rolno-spożywczego.
Eksperci z branży spożywczej będą również dyskutować na temat współpracy przemysłu i rolnictwa w kontekście szansy na sukces polskiej żywności. W tym bloku tematycznym zostaną poruszone tak istotne kwestie jak: grupy producenckie jako odpowiedź na współczesne wyzwania globalizujących się rynków; wsparcie przemysłu dla rolnictwa elementem podnoszenia konkurencyjności produkcji żywnościowej czy przewagi sektora żywnościowego - bogata baza surowcowa, ekologiczna produkcja surowców.

Podczas debat dotyczących ekspansji zagranicznych polskiego sektora spożywczego i dywersyfikacji rynków zbytu, zostaną poruszone ważne kwestie związane z napiętą sytuacją polityczno-gospodarczą za naszą wschodnią granicą, która zachęca przetwórców i producentów do szukania nowych rynków zbytu. Paneliści zastanowią się wspólnie nad tym czy dywersyfikacja kierunków eksportowych to biznesowa konieczność czy szansa na rozwój? Należy spodziewać się ciekawej wymiany zdań ekspertów podczas sesji dot. efektywnych strategii promocji i wsparcia eksportu polskich produktów spożywczych oraz roli administracji rządowej w otwieraniu nowych rynków.

W tym roku w Białymstoku nie zabraknie również sesji tematycznych dot. ekspansji sieci handlowych na ścianie wschodniej, potencjału i możliwości rozwoju nowoczesnej dystrybucji na ścianie wschodniej.
Jak informują organizatorzy, "zależy nam na stworzeniu platformy dyskusji o tym, co dotyczy dużej części Polski i pokaźnej części Europy - wschodnich rubieży obu tych obszarów. Jesteśmy przekonani, że Wschodni Kongres Gospodarczy wypełni poważną lukę w publicznej debacie. Wierzymy, że pomogą nam w tym przede wszystkim uczestnicy kilkunastu debat i sesji Kongresu. Spodziewamy się około tysiąca gości z kraju i z Europy - polityków, przedstawicieli biznesu i ekspertów."

Więcej informacji na temat agendy kongresu, możliwości wzięcia udziału wkonferencji można znaleźć pod linkiem: Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane