Współzałożyciel Sante nie obawia się podatku handlowego

www.portalspozywczy.pl 20 kwietnia 2016 12:37

Nie obawiam się podatku handlowego, bo niby czemu miałbym się go obawiać? Moim zdaniem jest to typowy mechanizm rynkowy – sieci podniosą ceny, które przeniosą się ostatecznie na konsumenta - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Andrzej Kowalski, współzałożyciel Sante, producenta zdrowej żywności.

W ciągu dwóch albo trzech tygodni Ministerstwo Finansów przedstawi nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej - poinformował 14 kwietnia w Sejmie rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Założyciel Sante zaznacza, że nie obawia się wprowadzenia podatku od sieci handlowych. - Spodziewam się zahamowania spadku cen żywności, myślę, że pozostaną one na tym samym poziomie co w ubiegłym roku. Szacuję, że konkurencja rynkowa spowodowała w ostatnich trzech latach spadek cen artykułów spożywczych średnio o ok 4-5 proc. - mówi Andrzej Kowalski.

W 2016 r. przychody spółki Sante mają przekroczyć 500 mln zł. Zarząd spółki celuje w 1 mld zł przychodów ze sprzedaży na koniec 2019 r. 1 mld. - Żeby tak się stało musimy notować średnie roczne wzrosty rzędu 26 proc. i jest to realne - zapewnia Andrzej Kowalski. 

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,69

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane