Wśród zainteresowanych Piotrem i Pawłem są Biedronka i Carrefour?

Autor: Rzeczpospolita 24 marca 2018 14:45

Wśród zainteresowanych Piotrem i Pawłem są Biedronka i Carrefour? Fot. za Piotr i Paweł

Co najmniej kilku inwestorów analizuje teraz sytuację finansową sieci supermarketów Piotr i Paweł - dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Z nieoficjalnych informacji tej gazety wynika, że zainteresowane przejęciem są firmy: Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, Carrefour Polska oraz firma ITM, znana z sieci Intermarche oraz Bricomarche.

W procesie VDR, czyli virtual data room, ma brać też udział litewska grupa Maxima, która jest właścicielem sieci Aldik oraz podpisała umowę w sprawie zakupu Stokrotki. Jak mówi Robert Krzak, wiceprezes sieci Piotr i Paweł, w procesie udział biorą zarówno gracze branżowi jak i finansowi. Są też firmy dotąd w Polsce nieobecne.

Jak czytamy w „Rz”, przejęcie sklepów przez  Jeronimo Martins wydaje się na pierwszy rzut oka mało prawdopodobne, ale firma chciałaby pozyskane lokalizacje wykorzystać również z myślą o rozwoju sieci drogerii Hebe. Z kolei Carrefour i ITM działają idealnie w takich samych formatach jakie prowadzi Piotr i Paweł, więc dla nich byłaby to najprostsza opcja.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane