PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wstrzymano budowę CH Ferio w Szczecinie

Autor: portalspozywczy.pl 21 października 2011 14:15

RE project development wstrzymało budowę Centrum Handlowego Ferio, które miało powstać na terenie dawnych zakładów motoryzacyjnych FMS Polmo. Od 2008 r. firma pozostawała w sporze ze sprzedawcą gruntu pod inwestycję. Pomimo starań RE project development porozumienie ze sprzedającym nie zostało osiągnięte.

Od 2008 r. firma Evolution Two pozostawała w sporze ze sprzedającym grunty pod inwestycję. Spór dotyczył nabycia nieruchomości, która to transakcja została przeprowadzona przez Evolution Two Sp. z o.o., mając na względzie postępowanie zgodne z prawem i dobrymi zwyczajami, co zostało podważone przez sprzedającego. Sąd pierwszej instancji odrzucił roszczenie sprzedającego o zwrotne przeniesienie nieruchomości. Jednak sąd drugiej instancji wydał wyrok tylko częściowo korzystny dla Evolution Two Sp. z o.o., uniemożliwiając tym samym w chwili obecnej realizację inwestycji.

Pomimo starań Evolution Two Sp. z o.o. ( należąca do grupy kapitałowej Raiffeisen evolution project development) nie udało się zawrzeć porozumienia ze sprzedającym. W zaistniałej sytuacji firma RE project development zmuszona została podjąć decyzję o wstrzymaniu budowy. Planowany termin otwarcia CH Ferio w Szczecinie - IV kwartał 2012 roku - nie jest możliwy do utrzymania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane