PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wybór inwestora dla Emperii planowany w III kw. br.

www.portalspozywczy.pl 16 maja 2017 13:19

Chcemy pozyskać inwestora dla wsparcia dalszego rozwoju. Nie wykluczamy żadnego z typów inwestorów: branżowego czy finansowego, ale myślę, że z inwestorami finansowymi w naturalny sposób jest nam po drodze - informuje Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding SA.

Emperia Holding w sierpniu 2016 roku rozpoczęła przegląd opcji strategicznych, a 9 maja 2017 roku podjęła decyzję o wyborze konkretnej opcji - pozyskaniu inwestora. 

- Proces zakłada wybór inwestora zainteresowanego nabyciem wszystkich akcji (100 proc.) spółki. Chcemy pozyskać inwestora, który gotowy będzie dofinansować spółkę w celu jej organicznego rozwoju oraz rozwoju poprzez fuzje i przejęcia. Przewidywany termin wyboru inwestora to III kwartał 2017 roku, a do końca 2017 roku chcemy zakończyć proces wejścia inwestora do spółki - mówił Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding SA. 

Przeczytaj także:

Prezes Emperii tłumaczył,  że firma szuka inwestora na całość spółki, ponieważ jej działalność jest homogeniczna. - Nasze nieruchomości to m.in. lokale, w których są sklepy Stokrotki, dlatego nie będziemy dzielić spółki na segmenty nieruchomościowy czy detaliczny. U nas każdy segment firmy wspiera działalność detaliczną - wyjaśniał Dariusz Kalinowski.

Od 2017 roku firma zamiast na wynajmie zamierza opierać się na uruchamianiu sklepów w obiektach własnych. - Będziemy kupować działki i budować na nich swoje obiekty – tłumaczył prezes Kalinowski. 

Prezes Emperii poinformował również, że w procesie pozyskiwaniu inwestora nie przeszkodzi tocząca się sprawa dotycząca zobowiązania podatkowego spółki wobec UKS. - Decyzją dyrektora UKS w Lublinie zobowiązanie podatkowe spółki wynosi 143 mln zł oraz 52 mln zł odsetek. My nie zgadzamy się z ustaleniami stanu faktycznego jak i z oceną prawną dokonaną przez dyrektora UKS. Złożyliśmy odwołanie od decyzji, ale równocześnie 27 kwietnia 2017 roku zabezpieczyliśmy finansowanie zobowiązania podatkowego. Wszystko jest transparentne i według nas w żaden sposób nie przeszkodzi procesowi inwestorskiemu  - mówił prezes Emperii.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane