PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wybór nowego szefa GIODO ważny dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Autor: Konfederacja Lewiatan 4 lutego 2015 09:35

Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wystosowały do decydentów wspólny list, w którym zwracają uwagę, że wybór nowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych jest ważny nie tylko dla obywateli, ale również dla polskiego biznesu.

W ostatnich dniach jednym z głównych tematów debaty publicznej stał się wybór nowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W związku z tym, że realizacja wyzwań stojących przed GIODO w najbliższej kadencji będzie miała kluczowy wpływ na rozwój polskiej gospodarki, organizacje reprezentujące przedsiębiorców postanowiły wspólnie zabrać głos w tej dyskusji.

- Jednym z najważniejszych wyzwań, którym będzie musiał sprostać nowy GIODO, będzie znalezienie równowagi między ochroną prywatności obywateli, a umożliwieniem dalszego rozwoju innowacyjności gospodarki. Od lat rynek cyfrowy stanowi główną lokomotywę napędzającą wzrost gospodarczy i jego swoboda jest konieczna, aby Polska pozostała zieloną wyspą na mapie Europy. Ta kwestia jest kluczowa zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i obywateli, którzy są głównymi beneficjentami wzrostu gospodarczego. W związku z tym uważamy, że wybór GIODO jest jednym z najważniejszych wyborów na najbliższe lata - tłumaczy Włodzimierz Schmidt, Prezes Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

- Za najważniejsze wyzwania stojące przed GIODO uważamy zmiany związane z wejściem w życie unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych oraz uczestnictwo w procesie dostosowania do niego polskich przepisów. Rolą GIODO będzie również wspieranie przedsiębiorców poprzez właściwe interpretacje i zapewnienie jasności prawa oraz wspieranie administratorów danych w zagwarantowaniu odpowiedniej ochrony przetwarzanych danych. Zadaniem GIODO będzie także wspieranie wyważonych rozwiązań regulacyjnych, które zagwarantują skuteczną realizację praw obywateli, a jednocześnie umożliwią firmom rozwój innowacyjnych usług i udział w budowaniu jednolitego rynku cyfrowego - podkreśla Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

- Aby móc sprostać tym wyzwaniom nowy szef GIODO powinien posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ze szczególnym uwzględnieniem wymaganej ustawowo wiedzy prawniczej, ale także zagadnień ekonomicznych i informatycznych - dodaje Magdalena Piech, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Zdaniem przedsiębiorców tylko dobre zrozumienie aspektów techniczno-organizacyjnych przetwarzania danych i otwartość na dialog ze wszystkimi uczestnikami rynku pozwoli na skuteczną ochronę danych osobowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ob. Serwer 2015-02-07 05:07:07

  Chyba nie ma wątpliwości kto w kraju najlepiej zna tematykę ochrony danych osobowych z uwzględnieniem postępu informatyki? Po publikacjach i wywiadach, poza dotychczasowym Giodo, tylko kilku kandydatów wchodzi w grę, dr Mednis, Sibiga, czy Litwiński

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane