PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wybrano wykonawcę CH Europa Centralna

Autor: PAP 15 listopada 2011 10:27

Polimex-Mostostal podpisał z firmą Helical Sośnica Sp. z o.o. umowę na budowę Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach. Wartość kontraktu, który ma być zrealizowany do 15 października 2012 roku, wynosi 181, 6 mln zł netto.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 67 tys. mkw. powierzchni handlowej, co sytuuje obiekt wśród największych tego typu w Polsce.

Pierwszy etap prac budowlanych rozpoczął się 20 czerwca. Zadanie powierzono firmie Spec-Bruk, która specjalizuje się w robotach ziemnych. Wykonawca miał przygotować 27-hektarową działkę pod budowę obiektu.

Inwestycja stanie na 26-hektarowej działce na terenie dawnej bazy sprzętowo-materiałowej Gliwickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Węglowego.

Kompleks ma powstać w dwóch etapach - docelowo zajmie blisko 110 tys. mkw. terenu, co oznacza, że będzie - jak się przewiduje - jednym z największych zintegrowanych parków handlowych w Europie. W kolejnym etapie rozważana jest budowa parku technologiczno-biurowego. Koszt całej budowy szacowano wcześniej na 130 mln euro; na obecnym etapie będzie wydana ponad połowa tej kwoty.

Do kluczowych najemców Europy Centralnej należą m.in. Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTVEuroAGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, Kappahl, Cubus, Lindex, Empik, CCC i Wojas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane