PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wydawanie kuponów na zakupy grupowe nie podlega VAT

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 13 kwietnia 2011 10:11

Od rodzaju oferty portalu, za pośrednictwem którego internauci dokonują zakupy grupowe, zależą obowiązki podatkowe. Wydawanie kuponów konsumentom - użytkownikom portalu, nie jest dla prowadzącego portal czynnością podlegającą VAT i to bez względu na to, czy kupon taki opiewa na konkretny towar lub usługę, wskazany asortyment, czy też na określoną kwotę nominalną - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Wydanie kuponów nie stanowi ani dostawy towarów, ani świadczenia usług i nie mieści się w katalogu czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług. Kupon stanowi natomiast rodzaj znaku legitymacyjnego upoważniającego do odbioru świadczenia, a więc otrzymania w oznaczonym terminie określonych towarów lub usług.

Kwoty wpłacane przez konsumentów użytkownikom portalu na konto prowadzącego portal za nabywane kupony nie podlegają u niego opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Opodatkowaniu podlega natomiast wynagrodzenie prowizyjne przysługujące prowadzącemu portal za świadczone przez niego usługi na rzecz oferentów towarów i usług prezentowanych na portalu - czytamy w "DGP".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane