PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wykonawca Prima Parków wykupił obligacje za 7,5 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 2 grudnia 2014 13:46

Notowana na rynkach NewConnect i Catalyst spółka KLEBA INVEST, specjalizująca się w realizacji i komercjalizacji parków handlowych zlokalizowanych w mniejszych miejscowościach, dokonała wykupu czterech serii obligacji o łącznej wartości 7,5 mln zł.

Obligacje serii B i C wyemitowane zostały w listopadzie 2012 r., a obligacje serii H oraz I w lutym 2014 r. Wszystkie cztery emisje zostały przeprowadzone w trybie oferty prywatnej. Wartość nominalna obligacji emitowanych w ramach tych serii to 100 zł każda.

Spółka przeznaczyła środki z emisji na realizację kolejnych inwestycji, obligacje stanowią dla KLEBA INVEST stałe źródło finansowania kolejnych projektów. Są to przede wszystkim obiekty handlowe, która są następnie sprzedawane inwestorom zewnętrznym.

- W miniony weekend został otwarty park handlowy pod własną marką „Prima", który sprzedaliśmy inwestorowi jeszcze w 2013 r. Właśnie kończymy realizację kolejnych trzech takich obiektów - w Markach w woj. mazowieckim oraz w Chwaszczynie i w Miastku w woj. pomorskim. Także w przypadku tych parków handlowych naszym celem jest ich sprzedaż - mówi Jakub Makurat, prezes zarządu KLEBA INVEST.

Do tej pory spółka pozyskała z emisji obligacji niemal 28 mln zł. Obligacje serii D, F i G, o łącznej wartości ponad 8 mln zł, są od 17 listopada 2014 r. notowane na rynku Catalyst.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane