PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wykryto bakterię E.Coli w hamburgerach Auchan

Autor: dlahandlu.pl za esmmagazine.com 30 czerwca 2017 14:05

Francuski detalista Auchan poinformował o wycofaniu ze sprzedaży hamburgerów marki własnej. W produkcie wykryto ślady bakterii E.coli - donosi Le Figaro.

Produkty zanieczyszczone mogły być sprzedawane między 21-26 czerwca pod marką Les Economiques, a także jako Auchan. Produkty były dostarczane przez dostawcę mięsa VF z siedzibą w Chateaubriant, Loire-Atlantique.

Dyrektor ds. kontroli jakości w VF, Antoine Duvinage, powiedział: - W sześciu testach obejmujących ponad 465 kg mięsa tylko jeden wykazał obecność bakterii E. coli.

Firma Auchan oferuje zwrot pieniędzy za zakupione hamburgery. 

Przypomnijmy, że w 2015 r. Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) poinformowała o wykryciu DNA konia, kurczaka i bydła w sprzedawanym w czterech hipermarketach Auchan mielonym mięsie wieprzowym
Auchan wyjaśniał, że metoda stosowana do analizy produktów spożywczych przez Rossielchoznadzor jest oparta na identyfikacji DNA. Metoda ta jest bardzo czuła, wskazuje na obecność nawet bardzo małej ilości produktu (np. na powierzchniach roboczych, rękawicach, nożach) i prowadzi wtedy do pozytywnego wyniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane