PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Wynagrodzenie minimalne w sieci Biedronka wzrasta do 2 tys. zł

Autor: www.dlahandlu.pl 15 kwietnia 2013 14:35

Wynagrodzenie minimalne w sieci Biedronka wzrasta do 2 tys. zł

Począwszy od wynagrodzeń wypłacanych w kwietniu, sieć Biedronka podnosi płacę minimalną do poziomu 2000 złotych brutto. W efekcie najniższa pensja podstawowa w Biedronce będzie o 25% wyższa od krajowej płacy minimalnej.

- W uzupełnieniu pensji podstawowej, która od kwietnia będzie wynosiła nie mniej niż wspomniane dwa tysiące złotych brutto, wszyscy pracownicy sieci Biedronka są objęci systemem premiowym i otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych. Regularny wzrost wynagrodzeń od wielu lat należy do kanonu odpowiedzialnej polityki pracowniczej sieci Biedronka. W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50%. W tym samym okresie, sieć co roku tworzyła kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 r. przybyło ich około 5 tysięcy.  Plany na 2013 r. zakładają dalszy wzrost zatrudnienia - do poziomu ok. 45 tysięcy pracowników - informują przedstawiciele sieci.

Podstawową formą zatrudnienia na wszystkich stanowiskach w Jeronimo Martins Polska jest umowa o pracę. Spółka, tworząc miejsca pracy, nie korzysta z usług agencji pracy tymczasowej, a wszystkie zatrudnione osoby są pracownikami firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gollent 2013-04-16 14:21:19

  Biedronka podnosi płacę minimalną, podwyżki dla kilku tysięcy pracowników?

  I bardzo dobrze, dowodzi to że warto działać. Trzeba przecież jakoś ratować twarz, czy to przypadek, że takie decyzje Biedronka podejmuje po upublicznieniu przez Stowarzyszenie Stop Wyzyskowi – Biedronka 125 milionowego długu, który Biedronka zaciągała nie pytając o zgodę pracowników. Przypomnijmy, dług powstawał na skutek planowego wyzysku tysięcy w zdecydowanej większości polskich kobiet, naszych matek, żon, sióstr i córek. Wyzysku realizowanego również metodami przestępczymi , czego dowodzą liczne prawomocne wyroki sądów karnych, skazujących osoby zarządzające siecią Biedronka. A może by tak obecny zarząd Biedronki podpowiedział jej portugalskiemu właścicielowi Aleksandrowi Soares Dos Santos, że dopóki nie uderzy się w pierś, publicznie nie przeprosi za lata wyzysku, nie rozliczy się z pracownikami i dostawcami, twarzy nie uratuje.

  A tak na marginesie, kim jest osoba, czy są osoby, które wsadzają rękę do cudzej kieszeni?

  Przewodniczący

  Stowarzyszenia Stop Wyzyskowi – Biedronka

  Edward GollentZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane