Wypadek w sklepie E.Leclerc w Nowym Targu, prokuratura prowadzi śledztwo

Autor: Gazeta Krakowska 22 marca 2012 10:41

Nowotarska prokuratura wszczęła śledztwo po wypadku, do jakiego doszło w nowotarskim supermarkecie E.Leclerc. Z ponad 4,5-metrowego balkonu wypadł dwuletni chłopczyk. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do kliniki w Krakowie-Prokocimiu - poinformowała "Gazeta Krakowska".

Do tragedii doszło 16 marca br. około godziny 17. Chłopczyk wszedł na balkon z antresoli, na której nie powinno być ani jednego człowieka. Nadzór budowlany jeszcze w marcu 2011 roku zakazał właścicielowi sklepu jej użytkowania.

"Gazeta Krakowska" wielokrotnie pisała o tym, że Inspekcja Nadzoru Budowlanego już uznała tę kondygnację za samowolę budowlaną i zakazała Tomaszowi Ż., właścicielowi marketu, wpuszczania na nią klientów.

W stosunku do hali E.Leclerc w Nowym Targu powiatowy inspektor nadzoru budowlanego z Nowego Targu wszczął łącznie cztery postępowania administracyjne. Żadne nie zostało ostatecznie zakończone. Za złamanie zakazu użytkowania nałożono karę finansową. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób znajdujących się w obiekcie ponosi wyłącznie właściciel - czytamy w w "GK".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane