PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wysoki wzrost aktywności inwestycyjnej w Polsce

Autor: C&W 3 listopada 2011 14:20

W trzecim kwartale 2011 r. wolumen transakcji inwestycyjnych w Europie wyniósł 28,8 mld euro. Z najnowszego badania opublikowanego przez firmę Cushman & Wakefield wynika, że wartość obrotów wzrosła w porównaniu z poprzednim kwartałem o 5 proc.

- Według powszechnego przekonania inwestorzy uciekają w nieruchomości wysokiej jakości na najważniejszych rynkach, ale obraz rzeczywistości nie jest tak prosty. Inwestorzy są bardzo wymagający, ale dla wielu ważne jest nie tylko niskie ryzyko, lecz również odpowiednia wartość nieruchomości. W ubiegłym kwartale największy wzrost aktywności odnotowano między innymi we Francji i Szwajcarii oraz w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji, ponieważ inwestorzy zaczęli wyraźniej zaznaczać swoją obecność w Europie Środkowej. Jednocześnie Rosja awansowała z ubiegłorocznej dziewiątej pozycji na piąte miejsce w Europie przy wolumenie obrotów przekraczającym łączną wartość transakcji dla Czech, Polski, Węgier i Słowacji - powiedział Michael Rhydderch dyrektor zespołu ds. rynków kapitałowych w Europie firmy Cushman & Wakefield

Wysoki wzrost aktywności inwestycyjnej w Polsce potwierdza Łukasz Lorencki, konsultant Grupy Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield: - W trzecim kwartale br. wolumen transakcji wyniósł ponad 924 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 170 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem br. oraz o ponad 40 proc. w odniesieniu do tego samego kwartału ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę wysoką liczbę obecnie prowadzonych negocjacji sprzedaży nieruchomości, przewidujemy utrzymanie się dobrej koniunktury na rynku inwestycyjnym w najbliższych tygodniach i wzrost wolumenu inwestycji na koniec roku do 2,5 mld euro. Udział polskich podmiotów pozostaje marginalny i w trzecim kwartale wyniósł niewiele ponad 5 proc. ogólnej wartości zawartych transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane