PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wytwórcy żywności ekologicznej otwierają e-sklepy

Autor: dlahandlu.pl 15 czerwca 2011 13:42

Gospodarstwo Rodzinne Agnieszki Gremzy rusza ze sprzedażą internetową za pomocą własnego e-sklepu. - Obecnie nasze wyroby sprzedajemy poprzez pośredników, np. sklepy oferujące zdrową i regionalną żywność oraz na Allegro. Niedługo ruszy jednak nasza własna sprzedaż w sieci - przyznaje właścicielka jednego z korycińskich gospodarstw produkujących sery.

Mariusz Wesołowski, specjalista z Akademii Allegro prognozuje wzrost ogólnego rynku delikatesów internetowych o 30 proc. w tym roku. Sami internetowi przedsiębiorcy według raportu Internet Standard, analizującego branżę e-commerce, liczą na dalszy wzrost sprzedaży żywności. Obecnie kategoria żywności w internetowym handlu stanowi wciąż tylko kilka procent udziału w całej branży e-biznesu. Grażyna Janczarczyk z szamocińskiej pasieki niedaleko Piły chwali sobie tę drogę sprzedaży - Handlowaliśmy naszymi wyrobami w regionie, a teraz wysyłamy miód na teren całej Polski w specjalnych wiaderkach przystosowanych do transportu żywności - mówi pszczelarka.

O satysfakcję klientów internetowych nie martwi się Katarzyna Czajkowska, współtwórca sklepu e-oscypek.pl z podkarpackich Jedlicz. - Na rynek weszliśmy dopiero 2 lata temu, obecnie prowadzimy wyłącznie internetową wysyłkę lokalnych przysmaków i wyrobów. Jedynie 5 proc. sprzedaży to odbiór osobisty, pozostała część jest wysyłana do każdego zakątku kraju i za granicę - mówi Katarzyna Czajkowska.

W sieci można nawet kupić świeże lub wędzone ryby znad morza pakowane na czas wysyłki próżniowo. Tak działa również wiele tradycyjnych wędzarni produkujących wędliny, np. producent z mazurskiej Ostródy sprzedający na Allegro. Klienci mogą zamawiać regionalne szynki, kiełbasy czy boczki tylko od poniedziałku do środy, gdyż mięso jest wędzone niezmiennie w piątki i soboty. Właściciel przyznaje, że rozpoczął sprzedaż własnych wyrobów w sieci, gdyż najpierw zasmakowały gościom, którym wynajmował kilka pokoi noclegowych.

Również kompleksowych sklepów internetowych jest na rynku sporo. Wymienić można choćby smakiwiejskie.pl, zapomnianesmaki.pl czy skarbysmaku.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane