Wyznaczono nadzorcę sądowego dla spółki Fabryka Biznesu - inwestora CH Sukcesja

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2017 13:36

XIV Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych w Łodzi 14 września br. wydał postanowienie o dokonaniu zabezpieczenie majątku spółki Fabryka
Biznesu, która jest inwestorem centrum handlowego Sukcesja w Łodzi przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Ewy Frontczak.

Tymczasowy nadzorca sądowy został zobowiązany do złożenia w terminie trzech tygodni sprawozdania obejmującego w szczególności informacje, dot. stanu finansowego dłużnika, rodzaju i wartości jego majątku.

Prezesem zarządu Fabryki Biznesu jest Jan Apostolidis. 

CH Sukcesja w Łodzi działa od września 2015 roku. Obiekt oferuje ponad 128 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 45 tys. mkw. powierzchni najmu, na której działa ok. 160 lokali: sklepów kawiarni, restauracji w strefie food court oraz część rozrywkowa m.in. z 9-salowym kinem sieci Helios.

Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu.

 Poniżej publikujemy komunikat zarządu Fabryki Biznesu: "Wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sp. z o.o. zgłoszony przez Mirbud S.A. jest bezzasadny. Nie zachodzi żadna z przesłanek upadłości spółki przewidziana w ustawie - Prawo upadłościowe. Fabryka Biznesu posiadała i posiada pełną zdolność do regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych, utrzymuje bieżącą płynność finansową i nie ma wymagalnych zobowiązań, które wpływałyby ujemnie na jej sytuację finansową. Wartość majątku spółki znacznie przekracza sumę wszystkich zobowiązań związanych z jej działalnością.

Mirbud S.A. – generalny wykonawca Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja – złożył swój wniosek ewidentnie w złej wierze, w celu uniknięcia odpowiedzialności wobec Inwestora - Fabryki Biznesu Sp. z o.o. w kwocie co najmniej 27.000.000,00 zł udokumentowanej dokumentami urzędowymi i zgłoszonej Mirbud SA z tytułu nie wykonania w całości przedmiotu łączącej strony umowy o roboty budowalne oraz oczywiście nienależytego wykonania tej umowy.
Fabryka Biznesu udzieliła właściwym organom wszystkich niezbędnych danych i wyjaśnień dotyczących twierdzeń zawartych we wniosku Mirbud SA.
Zarząd Fabryki oświadcza, że dokłada i dołoży wszelkich starań, aby ten rażąco nierzetelny i złożony w złej wierze wniosek przez wielomilionowego dłużnika Fabryki nie wpłynął na komfort klientów odwiedzających Centrum Handlowo - Rozrywkowe Sukcesja w Łodzi" - napisano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane