PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wyższa cena za akcje Eko Holdingu

Autor: PAP 24 września 2012 19:24

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International, podniósł cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding dla wszystkich akcjonariuszy do 4,7 zł z 4,1 zł za jedną akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu UniCredit CAIB Poland.

Kilka dni temu Eko Holding informował, że Marzena i Krzysztof Gradeccy, będący właścicielami nieco ponad 55 proc. akcji tej spółki, osiągnęli z Ecorse Investments, spółką pośrednio kontrolowaną przez fundusz Advent International, wiążące porozumienie dotyczące sprzedaży ich większościowego pakietu akcji w Grupie Eko Holding. Podano wówczas, że Ecorse podniesie cenę w wezwaniu do 4,7 zł z 4,1 zł za jedną akcję Eko Holding.

Ecorse Investments wezwał do sprzedaży 100 proc. akcji Eko Holding we wrześniu. Zapisy potrwają od 28 września do 29 października. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 80 proc. akcji spółki.

Przejęciem Eko Holding zainteresowany jest też fundusz Mid Europa Partners, który w ubiegłym tygodniu wysłał do spółki pismo z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących przedsiębiorstwa. Zbigniew Rekusz, partner zarządzający Mid Europa informował, że fundusz rozważa złożenie oferty na Eko-Holding po 5,5 zł za akcję lub więcej, a decyzja w sprawie ewentualnego wezwania zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

Jednak większościowi akcjonariusze Eko-Holdingu, Krzysztof i Marzena Gradeccy podali, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane