Wzrost aktywności wsród najemców nieruchomości handlowych

Autor: dlahandlu.pl 23 listopada 2010 13:11

Na rynku najmu nieruchomości handlowych w Polsce w III kw. obserwuje się wzrost aktywności. Podobnie jak w pierwszym półroczu największy popyt generują głównie najemcy dużych powierzchni. Stawki czynszów utrzymują się na dość stabilnym poziomie we wszystkich podsektorach rynku handlowego, natomiast w najlepszych centrach handlowych nieznacznie wzrastają - wynika z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield.

Otwarto kilka nowych centrów handlowych, ale ze względu na trudności z pozyskiwaniem finansowania i niewielkim popytem wśród najemców liczba nowych obiektów oddawanych do użytku w porównaniu z ubiegłym rokiem wyraźnie się zmniejszyła.

Największym zainteresowaniem cieszą się najlepsze obiekty w większych miastach, choć najemcy dużych powierzchni handlowych kontynuują ekspansję na terenie całego kraju. Na przykład, firma New Yorker wynajęła 710 mkw. w Galerii Słonecznej w Radomiu, C&A wynajęła 1.380 mkw. w Galerii Sanowa w Przemyślu, Stokrotka wynajęła 1.840 mkw. w Galerii Katowickiej w Katowicach, Pure zajmie 1.535 mkw. w Centrum
Agora w Bytomiu, a sieć Multikino podpisała umowę najmu 3.045 mkw. w Millennium Hall w Rzeszowie.

W krótkiej perspektywie czasowej popyt wśród najemców utrzyma się na dość stabilnym poziomie, a największym zainteresowaniem będą się cieszyć obiekty w najlepszych lokalizacjach. Najwyższe czynsze i stopy kapitalizacji dla najlepszych powierzchni nie ulegną
znacznym zmianom. Jednak wzrost zainteresowania centrami handlowymi wysokiej jakości może spowodować presję zniżkową na stopy kapitalizacji pod koniec 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,29

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11014

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane