Wzrost liczby płatności kartą zauważalny w obszarze handlu niezwiązanego z żywnością

Autor: dlahandlu.pl 22 grudnia 2016 12:14

- Liczba i wartość transakcji kartami płatniczymi sukcesywnie, z roku na rok rośnie. Porównując drugi kwartał 2016 r. z analogicznym okresem zeszłego roku zaobserwowaliśmy wzrosty na poziomie kolejno 29 proc. i 17 proc. To duża zmiana, a przed nami jeszcze kulminacja zakupów świątecznych, gdzie grudzień to doroczny szczyt w liczbie płatności bezgotówkowych - mówi Radosław Kotkowski, ekspert ds. usług płatniczych w PayTel S.A., spółki zajmującej się płatnościami elektronicznymi w ramach Grupy Kapitałowej Comp.

 

W listopadzie br. Instytut Badań Rynkowych i Społecznych poinformował, że tegoroczne wydatki świąteczne Polaków wzrosną o 1,6 mld zł i przekroczą 20 mld zł. A jak wskazują prognozy Deloitte statystyczna polska rodzina przeznaczy na organizację świąt i upominki 1121 zł (5 proc. więcej niż w roku ubiegłym). Jak wynika z analizy PayTel za dużą część z nich Polacy zapłacą kartą płatniczą.

- Na uwagę zasługuje również struktura wydatków dokonywanych przez Polaków. Z analiz statystyk transakcji obsługiwanych przez PayTel wynika, że wzrost liczby płatności kartowych jest najbardziej zauważalny w obszarze handlu detalicznego niezwiązanego z żywnością, obejmującym takie produkty jak książki, gry czy inne media. W zeszłym roku porównując grudzień z listopadem wykonano o ponad 15 proc. więcej transakcji, w sieci kart PayTel zaś łączna ich wartość wzrosła o prawie 20 proc. Podobnych wzrostów należy spodziewać się również w 2016 r. – podkreśla Radosław Kotkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,29

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane