Wzrost przychodów i zysku JHM Development

Autor: www.dlahandlu.pl 7 maja 2014 10:25

Grupa JHM Development opublikowała skonsolidowane wyniki za pierwszy kwartał br. Przychody netto firmy wyniosły 16 950 tys. zł (14 531 tys. zł w I kw. 2013 r.). Zysk netto to 1 377 tys. zł (1 080 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Zysk na jedną akcję to 0,01 zł.

Na osiągnięte wyniki z podstawowej działalności spółek z GK JHM Development miały wpływ następujące czynniki wewnętrzne: poprawa poziomu wynajmu powierzchni handlowej w Centrum Hal Targowych zarządzanych przez spółkę Marywilska 44 Sp. z o.o. ; sprzedaż lokali mieszkalnych i niemieszkalnych; ujęcie w sprawozdaniu z całkowitych dochodów spółek Grupy kwartalnych przychodów generowanych przez spółki JHM 1 Sp. z o. o. oraz JHM 2 Sp. z o. o.; prowadzących wynajem obiektów handlowych dla sieci Nomi oraz Biedronka. Przychody spółki jhm2 Sp. z o.o. generowane były z najmu dwóch pawilonów handlowych w Bielsku - Białej i Istebnej, podczas gdy w roku poprzednim były to przychody z trzech obiektów: w Bielsku - Białej, Istebnej i Zabrzu.

W segmencie sprzedaży usług wynajmu w Centrum Hal Targowych Marywilska 44 w Warszawie w I kwartale 2014r odnotowano niewielki spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 204 tys. zł co stanowi 2,3 proc. wielkości sprzedaży. 

- Analiza rentowności w ramach poszczególnych segmentów działalności pokazuje, że pomimo wzrostu wielkości sprzedaży w segmencie działalności deweloperskiej wypracowana marża w ujęciu wartościowym jest niemal taka sama jak w roku poprzednim, a w ujęciu pr ocentowym obniżyła się z 24,5 proc. do 15,1 proc. Również w segmencie wynajmu powierzchni komercyjnej wysoki poziom rentowności uległ pewnemu obniżeniu z 40,8 proc. do 36,6 proc. Natomiast segment sprzedaży pozostałych usług charakteryzował się wysokim poziomem rentowności 92,2 proc. - podaje spółka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane