PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wzrost przychodów spółki ES-System

Autor: www.dlahandlu.pl 30 sierpnia 2011 10:28

Spółka ES-System wykonująca oświetlenie m.in. dla obiektów handlowych, podała wyniki finansowe za drugi kwartał br. Spółka zanotowała przychody na poziomie 36,5 mln zł, tj. 6,2 proc. mniej r/r, co jest pochodną sezonowego spadku popytu. Narastająco na koniec czerwca 2011 roku przychody ze sprzedaży wzrosły o 2,6 proc. r/r do 70,2 mln zł, głównie dzięki wysokiej dynamice wzrostów w I kw. br.

W II kwartale br. sprzedaż krajowa grupy wyniosła 27,9 mln zł, tj. spadek o 1,8 proc. r/r. Narastająco sprzedaż krajowa Grupy wzrosła o 2,4% r/r do poziomu 54,0 mln zł. W II kwartale Grupa realizowała dostawy między innymi do centrum handlowego Wolf Bracka w Warszawie.

W II kwartale 2011 roku sprzedaż eksportowa wyniosła 8,6 mln zł, tj. spadek o 18,1 proc. r/r. W analogicznym okresie 2010 roku spółka zrealizowała dwa kontrakty dla galerii handlowych w Bułgarii o wartości 4,4 mln zł, co miało jednorazowy pozytywny wpływ na poziom sprzedaży eksportowej.

Na koniec I półrocza poziom zamówień spółki na kolejne miesiące 2011 roku był porównywalny do poziomu z ubiegłego roku. W II półroczu 2011 roku czynnikiem wspierającym sprzedaż powinny być projekty związane z EURO 2012, które wchodzą w końcową fazę realizacji (w tym montaż oświetlenia). Wyniki Grupy w lipcu br. pokazują kilkuprocentowe wzrosty sprzedaży.
Pomimo niestabilnej sytuacji na rynkach światowych, zarząd spółki ma nadzieję na osiągniecie na koniec tego roku przychodów, co najmniej na poziomie 2010 roku.

ES-SYSTEM SA to firma w branży oświetleniowej w segmencie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,55

  • Min

    1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane