Wzrost upadłości w hurcie artykułami spożywczymi

Autor: wnp.pl 25 listopada 2017 14:28

W październiku w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 80 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw, wobec 66 w październiku 2016 r. (wzrost o 22 proc.). Najwięcej upadłości w październiku zgłosiły firmy handlu hurtowego oraz z sektora usług.

Od początku br. brak środków do regulowania należności zgłosiły łącznie 753 firmy, wobec 655 w analogicznym okresie ub. roku.

W październiku, w odróżnieniu od wcześniejszych miesięcy, najbardziej wzrosła liczba niewypłacalnych firm w handlu (hurtowym różnych kategorii) oraz w usługach.

Problemy mają nie tylko hurtownie artykułów spożywczych i szerzej – konsumenckich, ale ze wszystkich specjalności: także wyrobów plastikowych, elektrycznych, farmaceutyków (aż 3 przypadki), IT, wyposażenia wnętrz, kosmetyków, artykułów budowlanych.

Zdaniem Euler Hermes, upadają hurtownie średniej wielkości o zasięgu lokalnym. Jest to skutek dwu zjawisk: kurczenia się rynku, bowiem wcześniej zanotowano zamykanie małych, niezależnych sklepów, oraz szukania oszczędności i omijania hurtowni przez tworzenie grup zakupowych lub przystępowanie sklepów do sieci detalicznych.

W październiku najwięcej liczebnie (28) było upadłości firm usługowych. Reprezentowały kilka sektorów: turystyczny, związany z obsługą nieruchomości i procesów inwestycyjnych, ochrony zdrowia, doradztwa i obsługi finansowej, agencji reklamowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Karol 2017-11-27 18:17:59

  A czy hurtownie rozważają e-commerce jako kanał dotarcia do klientów?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane