PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Wzrost zysku netto BRIJU w 2013 r. Firma chce uruchomić około 20 salonów sprzedaży

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 28 kwietnia 2014 09:50

Przygotowujący się do debiutu na Rynku Głównym GPW BRIJU, projektant, producent i dystrybutor biżuterii opublikował wyniki finansowe. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wzrosły o 23 proc. i osiągnęły poziom 279,4 mln zł. Spółka zanotowała jednocześnie aż 7,5 mln zł zysku netto, wobec 3,7 mln zł w 2012 r. Firma chce rozbudować sieć sprzedaży biżuterii poprzez otwarcie około 20 salonów sprzedaży.

Od 2011 r. spółka jest notowana na NewConnect, a obecnie trwają prace nad przeniesieniem notowań na Rynek Główny GPW.
- Ubiegłoroczne wyniki finansowe są dla nas rekordowe. Osiągnęliśmy przychody na poziomie prawie 280 mln zł oraz zysk netto w wysokości 7,5 mln zł. Jest to wynik ponad dwa razy lepszy od zanotowanego w 2012 r. - mówi Przemysław Piotrowski, prezes zarządu BRIJU S.A.
Poprawa wyniku finansowego BRIJU była możliwa, dzięki zwiększeniu przychodów ze sprzedaży o 23 proc. r/r oraz zwiększeniu marży zarówno w segmencie surowców, jak i w segmencie detalicznym.
- Stabilne wyniki w segmencie surowców, zapewniają finansowanie do rozwoju segmentu sprzedaży detalicznej. W 2013 r. otworzyliśmy 4 placówki pod marką BRIJU - 2 salony własne oraz 2 franczyzowe, w tym roku nadal kontynuujemy działania zmierzające do budowy w silnej sieci sprzedaży marki BRIJU i uzyskania pozycji jednego z liderów rynku. - zaznaczył prezes BRIJU.
Skonsolidowany zysk operacyjny spółki wzrósł o 91 proc. r/r do poziomu 9,4 mln zł. W ubiegłym roku Grupa wypracowała marże brutto wyższą o 1,5 p.p. r/r oraz znacząco poprawiła wskaźniki efektywności działania.
- Dobre wyniki potwierdzają słuszność przyjętej strategii rozwoju. W ciągu dwóch lat planujemy zostać jedną z bardziej liczących się sieci jubilerskich w Polsce - dodaje Przemysław Piotrowski.
Prospekt emisyjny spółki został opublikowany 21 marca 2014 r. Obecnie trwają prace związane ze zmianą rynku notowań. Debiut BRIJU na Rynku Głównym GPW planowany jest na maj.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane