PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

WZZ Sierpień 80 pyta premiera o podatki Tesco wpłacone do polskiego budżetu

Autor: www.dlahandlu.pl 30 maja 2012 09:40

Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" poinformował, że wystąpił z pismem do premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego o podanie ile i jakie podatki wpłaciła spółka Tesco od 1995 r. czyli od momentu jej powstania w Polsce do budżetu państwa i samorządów.

-  Polakom podnosi się wiek emerytalny do 67. roku życia tłumacząc to troską o finanse publiczne. Chcemy się dowiedzieć czy władze państwowe wykazują równie wielką troskę o budżet pobierając od tej dynamicznie rozwijającej się sieci handlowej odpowiednie rodzaje i wysokość podatków - tłumaczy Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ "Sierpień 80".

 Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" kontynuuje rozpoczęte w ubiegłym tygodniu protesty pod marketami Tesco. Protest w Bydgoszczy rozpocznie się w środę o godz. 12:00 pod Tesco przy ul. Toruńskiej 101. Skierowany jest przeciwko przeprowadzanym właśnie zwolnieniom grupowym w tej sieci handlowej. W skali kraju pracę stracić ma blisko 1000 osób. Związkowcy nie podpisali zgody na redukcję zatrudnienia i domagają się wręcz jego zwiększenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane