PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

X5 Retail Group zainteresowana kupnem wybranych oddziałów Grupy Metro

Autor: Reuters/kamcity 14 lutego 2011 08:03

Rosyjska sieć handlowa X5 Retail Group jest zainteresowana nabyciem wybranych oddziałów Grupy Metro w Rosji i Europie Wschodniej. Obie firmy zaznaczają, że nie było jeszcze w tej sprawie żadnych rozmów, a niemiecki operator dodał, że nie rozważa takiej sprzedaży.

Anonimowe źródła cytowane przez agencję Reuters twierdzą, że X5 chce kupić sieć hal Metro Cash & Carry i hipermarketów Real działających w Rosji i Europie Wschodniej. Te same źródła podają, że koncern X5 był zainteresowany przejęciem 10 proc. udziałów w Metro Group, które może także odkupić współzałożyciel koncernu Otto Beisheim.
Jednocześnie informator zastrzega, że do takiego porozumienia nie dojdzie w najbliższym czasie, jednak będzie ono możliwe w przypadku podziału majątku Metro, na przykład poprzez wydzielenie sieci galerii Kaufhof.
Ewentualny zakup 10 proc. udziałów w Grupie Metro będzie kosztować X5 około 2,3 mld USD X5 (po obecnych kursach), co może okazać się ceną zaporową.
Zarówno przedstawiciele Metro, jak i X5 Retail podkreślali, że nie kontaktowali się w tej sprawie. Niemiecka Grupa dodała, że nie zamierza sprzedać swoich oddziałów w Rosji i i Europie Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane