Yes wyda 6 mln zł na nowe salony i remonty

Property News 6 maja 2013 13:32

Yes wyda 6 mln zł na nowe salony i remonty

W tym roku właściciele sieci sklepów biżuteryjnych YES przewidują otwarcie 6-7 nowych placówek w już istniejących oraz nowo budowanych centrach handlowych - zapowiada Paweł‚ Korobacz, dyrektor sieci detalicznej YES.

Nasz budżet inwestycyjny na ten rok zawiera się w kwocie 6 mln zł i pochodzi ze środków własnych - mówi Paweł Korobacz, dyrektor sieci detalicznej YES.

W pierwszych miesiącach br. sieć zmniejszyła się o 6 nierentownych placówek w: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Jastrzębiu-Zdroju, Gorzowie Wlkp. oraz Legnicy. Obecnie YES posiada 104 sklepy oraz Galerię YES w Poznaniu. - Do tego dynamicznie rozwijamy sprzedaż poprzez e-sklep - mówi Paweł Korobacz.

Przeczytaj także:

Właściciele sieci Yes przyznają, że ze względu na kryzys firma decyduje się na pewne ograniczenia najmu nowych lokali. - Otwieramy wyłącznie sklepy w lokalach, w przypadku których umowy najmu zostały podpisane już dawno temu, czasem renegocjując je jeszcze, aby zmniejszyć powierzchnię i obniżyć stawki czynszu. Korzystamy też z pojawiających się ofert "rodzynków" w istniejących, sprawdzonych centrach - wyjaśnia Korobacz.

Zdaniem Korobacza, ciągle wielu z wynajmujących nie zauważa upływu czasu i zmian zachodzących zarówno w sferze makroekonomicznej jak i na lokalnym, polskim rynku powierzchni handlowych. - Intensywnie rosnąca liczba mkw. pow. handlowej przypadającej na 1000 mieszkańców (o prawie niezmiennych dochodach) musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w mniejszej determinacji zakupowej przypadającej na mkw. - mówi w rozmowie z naszym portalem Paweł Korobacz.

Chcąc ocalić poziom osiąganych przychodów, YES musi ponosić większe wydatki na marketing i reklamę oraz inwestować w nowe rozwiązania sprzedażowe. - Skutkiem tego w wielu miejscach jest zauważalnie spadająca bieżąca rentowność działalności. Nie idzie to niestety w parze z urealnianiem stawek czynszowych, zwłaszcza w obliczu postępującego zróżnicowania centrów pod względem, wynikających z ich wieku, jakości oferowanych usług oraz samej infrastruktury. Nadal większość ryzyka inwestycyjnego przerzucana jest na małych i średnich najemców - wyjaśnia przedstawiciel sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane